Başkan Karaçam; Dünya Gönüllüler Günü Büyük Bir Fırsat Başkan Karaçam; Dünya Gönüllüler Günü Büyük Bir Fırsat

Cumhuriyetin kuruluşunun 100’ncü yılına ulaşmanın onur, gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar bir mesaj yayınladı. Acar, Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi,  “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde; birbirine kenetlenmiş büyük Türk milletimizin verdiği destansı mücadelenin sonucu kurulan Cumhuriyetimizin 100’ncü yaşı kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadele, 1923’te Cumhuriyetle taçlanmıştır. 29 Ekim, ülkemizin güzel topraklarına bir bahar gibi doğmuş, milletimize yepyeni aydınlık bir dünyanın kapılarını açmıştır. Cumhuriyetin ilanıyla Türk milletinin istiklali ebedileşmiş, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır.”
Ulu Önder’in hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabilmek için eşsiz liderimizin aydınlattığı yolda durmaksızın yürümek gerektiğini vurgulayan Acar, “Ne mutlu bizlere ki bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare’ olarak ifade ettiği Cumhuriyet’in 100’ncü yılına ulaşmış olmanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bize düşen, Ulu Önder’in hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabilmek için, gelecek nesillere Cumhuriyet’in kazanımlarını miras olarak bırakabilmek için eşsiz liderimizin aydınlattığı yolda durmaksızın yürümektir.” dedi. 
Acar, mesajının sonunda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarak, Cumhuriyet Bayramını kutladı.