Başkan Acar, “Kadir Gecesi Tüm İnsanlık İçin Hayırlara Vesile Olsun” Başkan Acar, “Kadir Gecesi Tüm İnsanlık İçin Hayırlara Vesile Olsun”

Kütüphaneler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, okumanın insanın küçücük dünyasının sınırlarını hayal edemeyeceği kadar genişleten ve zenginleştiren bir yolculuk olduğuna dikkat çekti. Acar mesajında, “Hızla değişen ve dönüşen dünyamızda bu değişimin ve dönüşümün temellerini anlayıp kavrayabilmek ise okumaktan geçmektedir. Çünkü okumak ilim demektir, irfan demektir, öğrenmek ve derinleşmek demektir. Okumak, araştırmak ve anlama gücünü geliştirmek demektir. Okumak hayatımızdaki birçok faaliyet gibi geçici değil, yaşamın tam da kendisidir.  Okuyarak öğrenmek insanlar için tutkuların en asili ve en soylusudur. Okuyarak edinilen bilgi; cehaleti, çaresizliği yenen, önyargıları yıkan,  insanları çatışma ortamlarından uzaklaştırıp, daha uzlaşmacı, daha barışçıl olmaya yönlendiren ve insan ilişkilerini kuvvetlendiren bir güçtür. Okumak icat çıkarmaktır. Okumak herkes için uzun bir yolculuktur; insanın küçücük dünyasının sınırlarını hayal edemeyeceği kadar genişletir ve zenginleştirir. Yaşamı ilmek ilmek ördüğü gibi insan ömrünün her dönemini daha keyifli ve daha aydınlık hale getirir.  
Biz de Termal Belediyesi olarak vatandaşların okumasını sağlamak, yeni nesilleri dijital ortamdan kurtarıp okumanın zenginliği ile buluşturmak adına çalışmalar yapıyoruz. Okullarımıza ve okullarımızda bulunan kütüphanelere de kitap desteği sağlıyoruz. Bu vesile ile 28 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler Haftası nedeniyle herkesi kitap okumaya davet ediyor ve Kütüphaneler Haftası’nı kutluyorum.” sözlerine yer verdi.

Editör: Arda Yavuz