8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Yalova’nın kurum ve kuruluşlarından kutlama mesajları gelirken, bunlara Yalova’daki siyasetçiler de katıldı. Bu özel günle ilgili bir diğer açıklamaZafer Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Güzel paylaştı.

“Cam tavanların olmadığı bir Türkiye için mücadele edeceğiz”

Vekil Becan; Görevimiz Çocuklara İyi Bir Gelecek Sunmak Olmalı Vekil Becan; Görevimiz Çocuklara İyi Bir Gelecek Sunmak Olmalı

Başkan Güzel açıklamasında, “8 Mart 1857 tarihinde Amerika'da kadına yapılan eziyet, eşitsizlik ve yok sayılma nedeniyle greve giden 40.000 kadın işçinin direnişi sırasında fabrikada çıkan yangında polisler tarafından fabrikaya kilitlenen 129 kadın işçi yaşamını yitirdi. Bu vahim olay sonrasında tüm dünya 8 Mart'ı Dünya Kadınlar Günü olarak tanımasına rağmen kadın hakları ve kadının korunması günümüze kadar ne yazık ki tam olarak gerçekleşememiştir. Ancak ne mutlu bize ki ‘Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını vermiştir. Kadınlarımız Cumhuriyet döneminde eşit vatandaş olsalar da, günümüzde kadınlarımızı koruyacak bir hukuk ve ceza düzeni sağlanamamaktadır. Atatürk'ün vizyonunu ve Türk kadınının önemini anarken, cinsiyet eşitliği ve daha adil bir dünya inşa etmek için hepimize büyük görevler düşmektedir. Kadını toplum yaşamında erkeğe bağımlı kılan ve ikinci sınıf gösteren anlayışların, iş hayatında kadın olduğu için yükselmelerine engel olan cam tavanların olmadığı ve cinsiyetlerin eşit görüldüğü, fırsat eşitliğinin sağlandığı bir dünya için Zafer Partisi ve Yalova İl Teşkilatı olarak mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” dedi.

Editör: Arda Yavuz