Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. Yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan’ı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk çocuklara armağan etmiş ve çok uzun zamandır bu tarih Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor.

Yurdun genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan bu bayram için Yalova’nın farklı isimlerinden mesajlar gelmeye devam ediyor. Bu kutlamalara Yalova Kent Konseyi ve Yalova Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir de katıldı.

“23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmesi onlara verdiğimiz önemin göstergesi”

İstiklal mücadelesinin sürdürüldüğü en zorlu günlerde, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920'de milletin önünde yepyeni bir ufuk açıldığını ve "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atıldığını hatırlatan Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, “23 Nisan gününün çocuklara armağan edilmesi, TBMM'nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğimizin teminatı ve bugünün ortağı çocuklarımıza verdiği önemin, inancın ve güvenin göstergesidir. TBMM’nin açılışıyla bütün fertlerin düşünce ve duygularını yansıtan halk egemenliğine dayalı, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik meşruiyet temelinde kurulduğu en açık şekilde ifade edilmiş, ayrıca milletimiz, siyasi rejimin aslî ve tayin edici aktörü haline gelmiştir” dedi.

“Yetişmiş insan gücüne sahip olmak zorundayız”

Türkiye’nin geleceğinin sonraki nesillerde tecelli edeceğine dikkat çeken Başkan Kandemir, “Bizler de bugün, üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız ülkemizde, çağdaş medeniyet seviyesini yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında yer almak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için yetişmiş insan gücüne sahip olmak zorundayız. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de, çağın bilim ve teknolojisinin temeli olan eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak, çağın bilim ve teknolojisiyle donatmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu güzel vatanı, milletimizin geçmişten gelen birikimi ve birlik-beraberlik içinde çok çalışarak daha mamur hale getirmek, gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak, hepimizin en büyük hedefidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıldönümünü coşku ile kutlarken, Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yalova’da Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti: 1 Yaralı Yalova’da Alacak Verecek Kavgası Kanlı Bitti: 1 Yaralı

Editör: Arda Yavuz