Başkan Karaçam; Dünya Gönüllüler Günü Büyük Bir Fırsat Başkan Karaçam; Dünya Gönüllüler Günü Büyük Bir Fırsat

Yalova Belediyesi, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak amacıyla inşaatına başladığı 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni tamamlandı. Atık Getirme Merkezi’ni yerinde inceleyen Belediye Başkan Mustafa Tutuk, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emirhan Balkaya’dan merkezin faaliyetleri ve müdürlükçe yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Proje kapsamında, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması planlanıyor. ‘Sürdürülebilir Şehir Yalova’ mottosuyla yola çıkan Yalova Belediyesi tarafından inşa edilen merkez, her yıl binlerce ton atığı ekonomiye yeniden kazandırmayı hedefliyor.

Burada görev alan personel ile de sohbet eden Başkan Tutuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’nin büyük bir sosyal sorumluluk hareketine dönüştüğünü bildirdi. Bu hareketin içerisinde Yalova Belediyesi’nin de yer almasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Tutuk, Yerel İklim Değişikliği Eylem Planı’nın da bu doğrultuda hazırlandığını söyledi. Başkan Tutuk, sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda Yalova Belediyesi’nin yapacağı çalışmalarla farkındalık oluşturmaya başladığını bildirdi.

yalova-belediye-atik-geri-dönüsüm-3yalova-belediye-atik-geri-dönüsüm-