Göreve başladığı ilk günden bu yana yeşil, çevre ve doğa konusundaki hassasiyetini ortaya koyacak çalışmalara tam destek verdiğini dile getiren Başkan Yele, “Dünyamızın, yeşil doğamızın ve doğal kaynaklarımızın bizlere miras olmadığını, gelecek nesillere bırakacağımız bir emanet olduğunu hepimizin görmesi gerekiyor. Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası, bu konudaki farkındalığı arttırmak ve hassasiyetlerimizi vurgulamak için bir imkan sağlıyor. Biz de hafta boyunca belediye olarak organize ettiğimiz çeşitli atölye çalışmalarımız ve etkinliklerimizle bakış açımızı ortaya koymayı hedefledik. Toprak atölyesine halkımızın gösterdiği ilgi beni çok memnun etti. Çiftlikköy Belediyesi olarak bu konudaki farkımızı ortaya koyacak çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.
Yalova Ciftlikkoy Belediye Baskan Dunya Cevre Gun Toprak Atolye Dekoratif Calisma (1)Toprak atölyesinde yapılan çalışmaları aktaran Çiftlikköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras da, “Etkinliğe katılanlar, evlerinden getirdikleri cam kavanozları belediye tesislerinde üretilen organik toprakla dolduruyor. Ardından belediyemizin hediyesi olan sukulent çiçeklerini buraya ekiyorlar. Son adım olarak dekoratif bir görünüm sağlaması amacıyla renkli taşlarla kavanozumuzun üst kısmını dolduruyoruz. Belediyemizin günün anısına bastırdığı logolu etiketleri kavanoza yapıştırarak dekoratif çalışmayı tamamlamış oluyoruz” diye bilgi verdi. 
Engelsiz Kafe’de düzenlenen ‘Toprak Atölyesi’ ile başlayan etkinlikler, hafta boyunca farklı atölye çalışmalarıyla devam edecek.

Çiftlikköy'de Bayramlaşma Töreni Yapıldı Çiftlikköy'de Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Yalova Ciftlikkoy Belediye Baskan Dunya Cevre Gun Toprak Atolye Dekoratif Calisma (4)Yalova Ciftlikkoy Belediye Baskan Dunya Cevre Gun Toprak Atolye Dekoratif Calisma (5)Yalova Ciftlikkoy Belediye Baskan Dunya Cevre Gun Toprak Atolye Dekoratif Calisma (2)Yalova Ciftlikkoy Belediye Baskan Dunya Cevre Gun Toprak Atolye Dekoratif Calisma (3)

Kaynak: Haber Bülten