yalova-il-saglik-mudurluk-bebek-gaz-cikarma-anne-baba-ebeveyn (2)Yalova İl Sağlık Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından birbirinden farklı konuları paylaşarak vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü son olarak yeni doğum yapmış annelerin en çok sıkıntı yaşadığı konuyla ilgili önemli bir paylaşımda bulundu.

“Bebeğinizi arkadan bir elinizle destekleyerek çenesini omzunuza yerleştirin”

Bebekleri besledikten sonra bebeklerin gazını uygun yöntemlerle çıkarılması gerektiğini belirten İl Sağlık Müdürlüğü, “Dik bir şekilde oturun ve bebeğinizi arkadan bir elinizle destekleyerek çenesini omzunuza yerleştirin. Diğer elinizle sırtını sıvazlayın. Bu yaparken aynı zamanda sallanan bir sandalyeye oturup hafifçe sallanmanız gazını çıkarmasına yardımcı olur. Ya da bebeğinizi kucağınızda göbeği üzerinde uzandırın, bebeğin başı göğüs seviyesinden yukarda olmalıdır. Bu pozisyonda bebeğin sırtını sıvazlayın” ifadelerine yer verdi.

Uzmanlar uyardı: “Gündüz uyku hali uyku apnesinin habercisi olabilir” Uzmanlar uyardı: “Gündüz uyku hali uyku apnesinin habercisi olabilir”

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Editör: Arda Yavuz