Trafik ve İlk Yardım Haftası nedeniyle Çınarcık Belediyesi personeline Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çınarcık İlçe Jandarma Komutanlığında görevli trafik memurlar tarafından “Güvenli Sürüşün Temel Kuralları”  eğitimi verildi.

Çınarcık Belediyesi hizmet içi eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Trafik ve İlk Yardım Haftasında gerçekleştirilen  “Güvenli Sürüşün Temel Kuralları” eğitimine personelin ilgisi büyük oldu. Çınarcık Belediyesi Meclis Salonu’nda eğitim  iki oturum olarak gerçekleştirildi

Eğitimde, belediye personeline sürüş öncesi, sırası ve sonrasında araç bakımı ile uyulması gereken teknik ve genel trafik bilgileri, trafik kuralları hakkında genel bilgilendirme konularında eğitim verdi. Katılımcılar, araç fren sistemleri, takip mesafesi, hız sınırı, emniyet kemerinin önemi, kural ihlali ve riskli davranışlar, kavşaklarda geçiş hakkı ve kırmızı ışık ihlali, durma, duraklama, yolcu indirme ve bindirme, cep telefonu kullanımı ve güvenli sürücülük hakkında bilgilendirildi.

Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Çınarcık İlçe Jandarma Komutanlığın iş birlikleri için teşekkür eden Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “Trafikte geri dönüşü olmayan sonuçların ortaya çıkmaması için bilinçlenme ve eğitimin önemine inanıyoruz. Ailenizi, sevdiklerinizi ve bizleri üzmemek için lütfen trafik kurallarına uyalım. Emniyet kemerini araca biner binmez takmayı alışkanlık haline getirelim. Bu yolda hep birlikteyiz” dedi

İletişim:

Adres: Harmanlar  Mahallesi Belediye Sokak No:5 Çınarcık / YALOVA
Telefon : 444 04 77
Web Sitesi: www.cinarcik.bel.tr

Özel Bireyler Ebru Sanatıyla Tanıştı Özel Bireyler Ebru Sanatıyla Tanıştı

Çınarcık Belediyesi Personeline Trafikte Farkındalık Eğitimi Verdi (4)Çınarcık Belediyesi Personeline Trafikte Farkındalık Eğitimi Verdi (2)Çınarcık Belediyesi Personeline Trafikte Farkındalık Eğitimi Verdi (3)