Başkent Granfondo adı altında düzenlenen bisiklet yol yarışına, yaşları 18 ile 70 arasında değişen 10 kişilik bisiklet sporcusu ekibiyle katılan ve kısa adı YABİS olan Yalova Bisiklet Yıldızları Spor Kulübü yarışçıları, yüzlerce yarışçıyı geride bırakarak mücadeleleriyle nefes kesti. Kısmen bol yokuşlu ve inişli parkurlarıyla adeta bisikletçileri büyüleyen yol yarışından alnının akıyla çıkan Yalova ekibimiz yarışı sorunsuz bitirdi.

Uluslararası Yarış lisanslı ( UCI ) Yalovalı milli bisikletçimiz ve spor kulübü başkanı Harun Ertuğrul, yarışa çok iyi hazırlandıklarını, ekip olarak moral ve motivasyonlarını en üst seviyede tuttuklarını ve centilmence mücadele ederek yarışın hakkını verdiklerini söyledi. Başkan Ertuğrul, “Gerek antrenör gerekse duayen sporcu hocalarımızla birlikte her klasmanda yarıştık. Ben 60-64 yaş kategorisinde 1. Olurken yine aynı yaş klasmanından İbrahim Kesman 2.olmayı başardı. Geçen senenin 35-39 yaş kategorisi 1.si olan Ahmet Kandil bu sene kategorisi değiştiğinden rakibi olan 50 kişiyi geride bırakarak 40-44 yaş kategorisinden 2.oldu. 65+ yaş kategorisinden Ahmet Hidayet Akyürek 1.olurken, Kudret Fazlı Kurtcebe ise 2.oldu diğer klasmanlarda ise Metin Bektaş, Yaşar Öztürk, Emirhan Çiçek, Raif Kaş ise 4. Olarak derece yaptı” dedi

“Kısa zamanda büyük başarılara imza attık”

U12 Liginin Lansmanı Gerçekleştirildi U12 Liginin Lansmanı Gerçekleştirildi

Yalova bisikletçileri olarak bu sporda öncülük ettiklerinin altını çizen Harun Ertuğrul, “Ankara Ticaret Odası olmak üzere birçok kurumun resmi sayfalarında başarılarımız paylaşılmaya başladı. Bu arada diğer özel sektörlerden de almış olduğumuz sponsorluk tekliflerini de buna ilave edersek başarılı bir sezon yaşayıp kısa zamanda yurt çapında Yalova bisikletçilerinin bu spora öncülük edeceğini herkese gösterdik. Her ilde adeta temsilcimiz olmak isteyen dostlarımızın destekleri ile de her geçen gün sporcu sayısını çoğaltıp gençlere yönelik farklı projelerimizle yakında kamuoyuna açıklamalarda bulunup yerelde yapacağımız çalışmaları ve yarışları da duyurup bu sporun ülkemize katkı yapması için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bisiklet Yarışında Yalova Fırtınası3Bisiklet Yarışında Yalova Fırtınası2Bisiklet Yarışı’nda Yalova Rüzgarı (4)