2022 yılından bu yana çeşitli temalarla düzenlenen 8 Haziran Marmara Günü etkinliklerinin, bu seneki teması ‘denizcilik’ oldu. Sürdürülebilir ve temiz bir Marmara Denizi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı desteğiyle Marmara Belediyeler Birliği (MBB) koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Marmara Denizi'ne kıyısı olan İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale ve Tekirdağ olmak üzere 7 ilde eş zamanlı farkındalık çalışmaları düzenlendi. 
Çiftlikköy’de de Çiftlikköy Belediyesi ve TEMA işbirliğiyle yapılan etkinlikte, halk plajı ile engelsiz kafe arasında sahil temizliği gerçekleştirildi. Etkinliğe katılanlar, Çiftlikköy kıyı şeridinde 2 saatte 50 kg’ı aşkın plastik ve evsel atığı halk plajından temizledi. 
Yalova Ciftlikkoy Marmara Deniz Kiyi Gun Belediye Tema Temizlik (2)Sürdürülebilir ve temiz bir Marmara Denizi için düzenlenen 8 Haziran Marmara Denizi Günü etkinlikleri için 7 ilde eş zamanlı olarak insanların kıyılarda bir araya geldiğini aktaran Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, “2022 yılında 62 farklı etkinlikle başlayan Marmara Denizi Günü kutlamaları, 2023’te de yaklaşık 100 etkinliğe sahne olmuş. Çiftlikköy Belediyesi olarak 2022 yılından bu yana yer aldığımız Marmara Denizi Günü etkinliklerine bu sene de sahil temizliğimizi yaparak katıldık. Marmara Denizi'nin korunması için hep birlikte harekete geçmemiz gerekiyor. Biz de ‘Marmara hepimizin’ diyor ve farkındalık oluşturmak için atılacak her adımı destekliyoruz” diye konuştu.

Bayan Yele’den Sıfır Atık Projelerine Tam Destek Bayan Yele’den Sıfır Atık Projelerine Tam Destek

Yalova Ciftlikkoy Marmara Deniz Kiyi Gun Belediye Tema Temizlik (5)Yalova Ciftlikkoy Marmara Deniz Kiyi Gun Belediye Tema Temizlik (6)Yalova Ciftlikkoy Marmara Deniz Kiyi Gun Belediye Tema Temizlik (3)Yalova Ciftlikkoy Marmara Deniz Kiyi Gun Belediye Tema Temizlik (1)

Kaynak: Haber Bülten