Çınarcık Belediyesi araç filosuna önemli iki takviye daha yaptı.
Yeni otobüsler, teknolojik özellikleri ve kullanıcı dostu tasarımıyla dikkat çekiyor. Motor tipi olarak Cummins Turbo şarjlı Euro 6 kullanılarak çevre dostu bir tercih yapıldı. Otobüsler, toplam 131 kişilik kapasitesiyle bölge halkına geniş bir taşıma imkanı sunuyor. 30 kişi otururken, 100 kişi ayakta seyahat edebilecek ve 1 tekerlekli sandalye için de özel bir alan bulunuyor.
Yalova Cinarcik Belediye Baskan Otobus Filo Ekleme (5)Güvenlik önlemleri de göz ardı edilmemiş. Otobüslerde ön kapı, orta kapı ve arka kapı olmak üzere toplam üç ayrı biniş ve iniş kapısı bulunuyor. Bu kapılar, yolcu sıkışmalarını önlemek için özel bir koruma sistemiyle donatılmış durumda. Ayrıca, otobüslerin hareket etmesi için kapıların tamamen kapanması ve açılmaması gerekiyor, böylelikle yolcuların güvenliği en üst düzeyde sağlanmış oluyor.
Yalova Cinarcik Belediye Baskan Otobus Filo Ekleme (1)Modern yaşamın gereksinimlerini karşılayan donanımlara da sahip olan otobüslerde, klima sistemi ve 8 kameralı IP kamera-kayıt sistemi bulunuyor. Yolcuların seyahatlerini daha keyifli hale getirmek adına ise 2 adet 19'' LCD monitör kullanılmış.
Engelli bireylerin de rahatça seyahat edebilmesi için otobüslerde manuel kumandalı engelli rampaları yer alıyor.
Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, yapılan bu yatırımın bölge halkına daha kaliteli ve güvenli bir toplu taşıma hizmeti sunmayı amaçladığını belirtti. Yeni otobüslerin hizmete sunulmasıyla birlikte, bölge halkının ulaşım konforu ve güvenliği önemli ölçüde artacak.
Yalova Cinarcik Belediye Baskan Otobus Filo Ekleme (4)“Ulaşım konforu artacak”
Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, yeni iki adet OTOKAR marka belediye otobüslerinin halkımıza hayırlı olmasını dilerken “Vatandaşlarımıza daha hızlı, daha kaliteli hizmet verebilmek adına belediyemizin makine ve araç parkına yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Tamamen öz sermayemiz ile son teknolojiyle donatılmış iki adet yeni otobüsler, teknolojik özellikleri ve kullanıcı dostu tasarımıyla dikkat çekiyor. Otobüslerde Motor tipi olarak Cummins Turbo şarjlı Euro 6 kullanılarak çevre dostu bir tercih yaptık.  Modern yaşamın gereksinimlerini karşılayan donanımlara da sahip olan otobüslerimizde, klima sistemi ve 8 kameralı IP kamera-kayıt sistemi, engelli rampası ve 2 adet 19'' LCD monitör yer alıyor. Tamamen öz sermayemiz ile yapılan bu yatırımın bölge halkına daha kaliteli ve güvenli bir toplu taşıma hizmeti sunmayı amaçladığını belirtti. Yeni otobüslerin hizmete sunulmasıyla birlikte, bölge halkının ulaşım konforu ve güvenliği önemli ölçüde artacaktır. Araç filomuza eklediğimiz iki adet son model otobüslerimiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yalova’da Cip Motosikletle Çarpıştı: 1 Yaralı Yalova’da Cip Motosikletle Çarpıştı: 1 Yaralı

Yalova Cinarcik Belediye Baskan Otobus Filo Ekleme (2)

Editör: Arda Yavuz