''Sendikalaşmayla kendi gücümüzü ortaya koyacağız''

Kantin İşletmecileri Sendikası (KANTİN İŞ-SEN) temsilciliğini alan Hasan Faruk Üstün, Uygulama Oteli'nde bir tanışma ve kaynaşma iftarı düzenleyeceklerini açıkladı.

''Sendikalaşmayla kendi gücümüzü ortaya koyacağız''

Yalova'da daha önce mevcut olmayan Kantin İşletmecileri Sendikası'nın tarafına tebliğ edildiğini aktaran Üstün, ''Ben de bu şerefli görevi yerine getirmek için kantinci arkadaşlarla istişarelerde bulundum. Bu ayın 25'inde Uygulama Oteli'nde Allah nasip ederse bir tanışma ve kaynaşma iftarı düzenledik. Bu iftarla birlikte tüm kantinci arkadaşlarımıza, sendikanın ne demek olduğunu, sendikaya niye ihtiyaç olduğunu ve sendikanın bizim için neler yapabileceğinin açıklamasını kantinci arkadaşlara anlatıp, iftar sonrasında kendi aramıza istişare edeceğiz. Dolayısıyla kantincilerin ne büyük zorluklarla mücadele ettiğini, on sekiz yıldır içerisinde bulunduğum için çoğunu bilirim. Bu mücadele de artık yalnız olmayacağımızı, sendikalaşmayla kendi gücümüzü bizzat ortaya koyacağız. Allah utandırmasın diyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kantinci arkadaşlarımıza, Yalovamıza böyle bir sendikanın temsilciliğini almış olmaktan onur ve şeref duyuyorum.'' ifadelerini kullandı.

İftar programı için Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne davetiyelerini gönderdiklerini belirten Üstün, basının güzide temsilcilerini de iftara davet ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

banner137

banner138