31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri geçtiğimiz gün itibariyle sona erdi. Yılın başından itibaren başlayan seçim sürecinde partiler ve adaylar çok yoğun bir çalışma gerçekleştirerek propaganda faaliyetleri yürüttüler.

Yalova’da Merkez, 5 İlçe ve 8 Belde olmak üzere 14 seçim bölgesinde vatandaşlar oylarını kullanmak için sabah 08:00 itibariyle kayıtlı olduğu sandıklara oylarını attılar ve bu işlem 17:00’ye kadar devam etti. Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasaklarını kaldırmasının ardından ilk sonuçlar gelmeye başladı ve ilerleyen saatlerde tablo ortaya çıktı.

Yalova’da en fazla merakla beklenen seçim bölgelerinden biri Esenköy’dü. Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Temel, partisi tarafından yeniden aday gösterilmişti. Esenköy’ün sevilen Başkanı Temel, resmi olmayan sonuçlara göre oyların 58,89’unu alarak 2. kez Esenköy Belediye Başkanı seçildi. Sonuçların ortaya çıkmasının ardından Başkan Temel mutluluğunu vatandaşlarla paylaştı ve kutlamaya katıldı.

Başkan Güzel; Cumhuriyet Değerlerini Korumaya Devam Edeceğiz Başkan Güzel; Cumhuriyet Değerlerini Korumaya Devam Edeceğiz

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Editör: Arda Yavuz