Ticaret Bakanlığı’nın Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde yaptığı değişikliğin 1 Ocak’ta yürürlüğe girmesinin ardından Yalova’nın Altınova ilçesinde fiyat etiketleri mercek altına alındı.

1 Ocak’ta yürürlüğü girdi

Lokanta, restoran, kafe ve benzeri işletmelerin sunduğu mal ve hizmet fiyatlarında, enflasyon oranının ve maliyetlerin çok üzerinde, devamlı fiyat artışları yapıldığı yönündeki şikâyetlerin artması üzerine Ticaret Bakanlığı, Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde değişiklik yapmıştı. 1 Ocak’ta yürürlüğü giren düzenlemeyle tüketicilerin yiyecek ve içecek hizmeti sunulan yerlerde daha iş yerine girmeden tarife ve fiyat listelerini görebilmesi, fiyat karşılaştırması yaparak tercihte bulunabilmesi sağlanarak, tüketicilerin bilgilendirilmesi, ekonomik çıkarlarının en üst seviyede korunması ve olabilecek mağduriyetlerin engellenmesi hedeflendi.

Yalova Altinova Belediye Zabita Emirlik Ekip Fiyat Denetim (2)Denetimler Arttı

Altınovalı Öğrenciler ‘Kent Müzesine’ Hayran Kaldı Altınovalı Öğrenciler ‘Kent Müzesine’ Hayran Kaldı

Altınova Belediyesi Zabıta ekipleri de yönetmeliğin kusursuz bir şekilde uygulanması ve olası vatandaş mağduriyetlerinin ortadan kaldırılması için denetimlerini artırdı. Söz konusu yönetmeliğe tabi işletmelerde fiyat etiketleri tek tek kontrol edildi. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, fiyat etiketi, tarife ve fiyat listelerine ilişkin denetimlerin hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

Editör: Arda Yavuz