TEMA Gönüllü ağını genişletiyor

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan Tema’nın gönüllü sayısının Yalova'da 1400'e yaklaştığını ve sürekli arttığını söyledi.

TEMA Gönüllü ağını genişletiyor
Atatürk Ortaokulu 5-C sınıfı öğrencilerinden oluşan 14 kişilik öğrenci grubu TEMA Yalova İl Temsilciliğini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Öğrenciler daha sonra Tema Gönüllü Formlarını doldurarak TEMA gönüllüsü oldular. Bu davranışlarından dolayı öğrencileri kutlayan TEMA İl Temsilcisi Faruk Tezcan "Öğrencilerimizi çevreye duyarlı birer vatandaş olarak eğiten öğretmenlerimize ve bu çalışmalara destek veren velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerden ve vatandaşlardan her gün yeni katılımların olmasının kendilerine güç verdiğini söyleyen TEMA Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan "Sivil toplum kuruluşu ve kamu yararına çalışan vakıf olarak TEMA 22 yıldır her geçen yıl daha da büyüyerek ve gelişerek çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye genelinde 460 bin gönüllüsü var. Vatandaşlarımızda çevre bilincinin artması son derece olumlu bir gelişmedir. Yaşanan çevre sorunlarına karşı artık çok daha duyarlı bir kitle var. Çıkarları uğruna çevreye zarar verenler giderek azınlığa düşüyor ve artık daha dikkatli davranmak zorunda kalıyorlar. Bize hayat veren toprak, hava ve suyumuza sahip çıkarak geleceğimize sahip çıkmak olduğu bilinci artık yerleşti" dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138