“Temel İlkyardım Eğitimi" sonrası Sağlık Bakanlığı yetkililerince yazılı ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olan Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği Personelleri, Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardımcı Sertifikası ve İlkyardımcı Kimlik Kartlarının süresi uzatıldı.

İlkyardım eğitimi

Helenapolis'te Jeoradar Çalışmaları Başladı Helenapolis'te Jeoradar Çalışmaları Başladı

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği Ekipleri; kaza, yangın, doğal afet, boğulma durumlarında ilk müdahale ile Hayat kurtarmaya devam edecekler. Ekiplerinin katıldığı eğitimde; boğulma, kaza, zehirlenme, kırık, trafik kazalarında ve afet durumunda travma sonucu kanama gibi hayati önem taşıyan durumlarda ilk müdahale sırasında yapılması gerekenler anlatıldı.

Uygulamalı anlatıldı

Teorik ve pratik olarak verilen eğitimde, itfaiyecilerin başta yangın söndürme, arama kurtarma, afetzedeyi güvenli bölgeye taşıma, Boğulma vakalar OED (yarı otomatik eksternal defibrilatör) cihazı kullanımı gibi birçok hayati görevlerde bulunmaları nedeniyle, kazazedeye ve afetzedeye nasıl müdahale edeceklerinin hayati önem taşıdığının altı çizildi. İlk yardımın temel ilkelerinin anlatıldığı eğitimde; yaralanmalarda, kırık, çıkık, burkulmalar da ve diğer acil durumlarda ilkyardım uygulamaları gösterildi.

Hayati önemi taşıyor

Altınova Belediyesi İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu eğitimde; yaşamsal faaliyetlerin durması halinde uygulanacak olan ilk yardımın, hem kendimize, ailemize, çevremize, hem de insanların bilinçli kişiler tarafından ilk yardım uygulanması hayatı önem taşımaktadır” diye konuştu.