Yerel seçim çalışmalarını hızla sürdüren İYİ Parti Genel Merkezi yöneticileri il teşkilatlarını ziyaret ediyor. Bu kapsamda Yalova’ya gelen İyi Parti Grup Başkanvekili ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türker partisinin ilçe başkanlarına parti rozetlerini taktı. Burada İYİ Parti’nin il belediye başkan adayını da kısa süre içerisinde açıklayacaklarını vurgulayan Türker, “Yalova için bulduğumuz aday, yepyeni, dinamik diri ve geçmişten hiçbir bagajı olmayan bir aday olacak. Adayımızı açıkladığımızda herkes, ‘İYİ Parti Yalova’da yerel seçimi kazanabilir’ diyecek. Bunun için çok az bir süre kaldı. Kısa bir süre içerisinde İl merkezi, ilçe ve belde adaylarımızı açıklayacağız” dedi.

CHP ile ittifak değil, işbirliği
İyi Parti Grup Başkanvekili ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türker, ülke gündemindeki önemli gündem maddelerinden birisi durumundaki CHP-İYİ Parti ittifakı konusunda açıklamalarda bulundu. Türker CHP ile İYİ Parti arasındaki görüşmelerin bir ittifak değil işbirliği görüşmesi olduğunu yineleyen Türker, “Cumhuriyet Halk Partisi İyi Parti ittifakı gündemde. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanımız Meral Akşener’i ziyareti ile başlayan bu süreçte önceliğimiz şuydu; CHP daha önce yaptığı ittifak görüşmelerinde veya koalisyon görüşmelerinde Ahmet Davutoğlu’nu İstişkafi görüşmelerine takılıp kaldığı için bizim buna hazır olmadığımızı, bu görüşmelerin olumlu ya da olumsuz 15 gün içerisinde bitirilmesi gereğini altını çizerek söyledik. Biz geçen hafta başladık bu görüşmelere 15 gün sonunda bu görüşmeler olumlu ya da olumsuz neticelenecektir. Bu bir işbirliği görüşmesi. Bir ittifak değil. 24 Haziran’dan biz de ders aldık. Buradan çıkan sonuçları doğru değerlendirdik. Bazı bölgelerle ilgili işbirliği konusu şu anda görüşülüyor. Bunların içerisinde genelde büyük şehirler var. Büyükşehirlerin bir kaçının dışında İYİ Parti her yerde kendi adayı  ile seçime girecek. İYİ Parti’nin yerel seçimde her hangi bir partinin desteğine, ittifakına ihtiyacı yok. 81 ilde teşkilatı olan dip diri bir partiyiz” dedi.
İyi Parti Grup Başkanvekili ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türker daha sonra partisinin Yalova ilçe başkanlarına rozetlerini taktı.