İyi Parti Yalova İl Başkanlığı, 7 Ekim Cumartesi günü parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda yeni göreve getirilen İYİ Parti Altınova İlçe Başkanı Savaş Aygül ve İYİ Parti Çınarcık İlçe Başkanı Funda Şatana’da mazbataları teslim edildi. İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir toplantıda yerel seçimlerde 81 İl, ilçe ve beldelerde kendi adaylarıyla seçime gireceklerinin altını çizerek, “31 Mart Yerel seçimlerinin Yalovamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bilindiği üzere, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de açıkladığı gibi 81 İl, ilçe ve beldelerinde kendi logomuz ve adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Türkiye’yi iki kutup arasında sıkıştıran, 50+1’e mahkum bırakan, milletin sesinin duyulmadığı İttifak siyaseti artık bizim için bitmiştir. Bizler, ittifakı sadece milletle yapacağımızın bilinmesini istiyor ve kutuplaştırılmış siyaseti aşmak adına halkımıza 3. bir yol olduğunu gösteriyoruz. Milletimizin umudunu yeşertmek, heyecanını canlandırmak, siyasete olan güvenini tekrardan inşa etmek, birilerinin kendi menfaatleri üzerine kurduğu düzeni bozmak, Tüm Türkiye’de ve Yalova’da  milletin sesini duyurmak için geliyoruz” şeklinde konuştu.

“Kayıkçı kavgalarını değil, milletin gerçek gündemini konuşacağız”

Açtıkları 3. Yolda halkın sesine kulak vereceklerini dile getiren Kendir, “Genel Başkanımızın vizyonu ile ilçe ilçe, sokak sokak, kapı kapı gezip, milletimizin ayağına gideceğiz. Her bir hemşerimizin taleplerini, isteklerini, varsa eleştiri ve önerilerini dinleyeceğiz. Bahanelere sığınmadan, çözüm arayacağız. Kayıkçı kavgalarını değil, milletin gerçek gündemini konuşacağız. Kendi adaylarımız ile seçimlere giriyor olmamızdan rahatsız olanların, yalan, iftira, kapı arkası pazarlık yapanların ve rantın karasına bulaşan kirli ellerin hep bizi işaret edeceğinin de farkındayız. Eğer ortada milletin zararına oynanan bir oyun varsa biz de bu oyunu bozarız! Bugün burada İlçe Başkanlarımız ve kıymetli yöneticilerimiz ile sizlerin karşısındayız. Genel Başkanımızın vizyonu ile halktan aldığımız sese kulak verip, seçim sürecine dinamik, güçlü ve inanmış kadrolarımızla birlikte gireceğiz. Bilinmesini isteriz ki, yerelde küçük hesaplar peşinde koşanlar, küçük olsun benim olsun diyenler, parti kapısını kapatıp tabelasını indirenler, partinin organizasyonlarına katılmayanlar, üç-beş kişi ile siyaset yapmak isteyenler, halkın değil menfaat guruplarının peşinden koşanlar da karşısında, İYİ’lerin duvar gibi iradesini bulacaklardır. Unutmayalım ki bizler gelip geçiciyiz. Kişiler değil partimiz esastır. Bundan, kimsenin şüphesi olmasın. Bu kapsamda, Genel Merkezimizin olurlarıyla Altınova İlçe Başkanlığı’na aynı zamanda kurucu ilçe başkanımız olan Savaş AYGÜL, Çınarcık İlçe Başkanlığı’na da Funda ŞATANA hanımefendi atanmıştır. Arkadaşlarımı tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar dilerim. 50+1 sıkışmışlığında, kutuplaşmış siyasette yerel sorunlarımızı, gerçek sorunlarımızı konuşamaz olduk.

Bizim açtığımız 3. Yolda,

Yalova’nın;

Ekonomisi konuşulacak,

Turizmi konuşulacak,

Esnafımızın, pazarcımızın dertleri konuşulacak,

Çandır; Atama Bekleyen Öğretmenlerin Durumu İçler Acısı Çandır; Atama Bekleyen Öğretmenlerin Durumu İçler Acısı

Sanayicimizin dertleri konuşulacak,

Kayıt dışı göçmen sorunu konuşulacak,

Kentsel dönüşüm konuşulacak,

Trafik problemleri konuşulacak,

Otopark sorunu konuşulacak,

Temiz bir Yalova konuşulacak,

Su sorunu konuşulacak,

Köylünün sorunu konuşulacak,

Okula aç giden çocuklarımız konuşulacak,

Ez cümle, Yalova’da bundan sonra halkın dertleri konuşulacak” ifadelerine yer verdi.

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

osman-kendir-yalova-iyi-parti (5)osman-kendir-yalova-iyi-parti (4)osman-kendir-yalova-iyi-parti (3)osman-kendir-yalova-iyi-parti (2)