Sırbistan'da düzenlenen 2023 Dünya Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 68 kiloda dünya şampiyonu olan ve altın madalya kazanan Milli Sporcu Buse Tosun Çavuşoğlu, Başkan Tutuk’u ziyaret etti. Ziyarette Antrenör Murat Gençtürk ile Buse Tosun Çavuşoğlu’nun eşi Serkan Çavuşoğlu da yer aldı.

Akköy Devreye Avantajla Girdi Akköy Devreye Avantajla Girdi

Kazandığı dünya şampiyonluğu için Buse Tosun Çavuşoğlu’nu kutlayan Başkan Tutuk; “Sevgili kardeşimiz Buse, hedeflerine adım adım ilerleyerek geçmişte yaşamış olduğu başarılarına bir yenisini ekleyerek dünya şampiyonu oldu. Kazanmış olduğu altın madalyayla ve dünya şampiyonu ünvanıyla bizlere, şehrimize büyük bir mutluluk yaşattı. Ben, Buse kardeşimizin bu başarılarını kat ve kat arttıracağına ve bir çok şampiyonada derece elde ederek şehrimize yine gururu yaşatacağına inanıyorum. Ayrıca Buse’nin bugünlere gelmesinde emeği olan başta ailesi olmak üzere Antrenör Murat Gençtürk’e ve en büyük destekçisi olan eşi Serkan Çavuşoğlu’na ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Tutuk, şampiyon Buse Tosun Çavuşoğlu’na çiçek ve hediye takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Yalova-Belediye-Güres-Buse Tosun-Dünya-Sampiyon3Yalova-Belediye-Güres-Buse Tosun-Dünya-Sampiyon2Yalova-Belediye-Güres-Buse Tosun-Dünya-Sampiyon