Müge Anlı'nın Tatlı Sert programında bugün ortaya çıkan Ortaca'daki olay, Türkiye'nin gündemine oturdu. Programda Ortaca'nın Ekşiliyurt Mahallesi'nde yaşayan Selahattin Yalnız'ın, yanında yaşayan 3 kıza yıllardır cinsel istismar ettiği ortaya çıkarken, olayın ortaya çıkmasını Ekşiliyurt Mahallesi Muhtarı Meral Uysal'ın şüphelenmesi sağladı.

Muge Anli Cinsel Istismar Mugla 3 Kiz Yillarca Taciz (2)

  2 ay önce muhtarlığa seçilen Meral Uysal, Selahattin Yalnız'ın bir süre önce kendisini aradığını ve kızlarının kaybolduğunu söyleyerek yardım istediğini belirterek, "Evine gittim, bana 'benim kızlar kaçtı' dedi. Hangi kızlar deyince, 'benim baktığım kız ile hanımın kızı kaçtı, bulmama yardımcı ol' dedi. O akşam 3-4 saat evinde onunla konuştum. Engelli kızı da oradaydı. Konuşmalarında ve hareketlerinde tutarsızlık vardı" dedi.

Muge Anli Cinsel Istismar Mugla 3 Kiz Yillarca Taciz (4)

  Selahattin Yalnız'ın kızların kendisine uyku ilacı verdiğini ve onu öldürmek istediğini söylediğini belirten Muhtar Meral Uysal, "Yıllardır pazarcılık yapıyorum, insanların tavır ve davranışlarından az çok çözebiliyorum. O gün konuşması ve davranışlarında çok tezat vardı. Bana konu ile ilgili Müge Anlı'yı aradığını ama sonra vazgeçtiğini söyledi. Kendisine, 'bu kızlar seni öldürmek istediyse iftira da atarlar' dedim, 'nereden bildin' dedi. 'Bize tecavüz ettin deriz dediler' diye söyledi. Ben de 'sen Müge Anlı'ya çık' dedim. Oradan ayrıldığımda Müge Anlı'nın programı ile irtibat kurdum. Dönüş yaptılar ve buraya gelerek kendisi ile röportaj yaptılar, program için gün ayarlandı. Ancak ertesi gün Selahattin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Zirvesinde

Yalnız, kızlar ile anlaştığını programa çıkmasına gerek kalmadığını söyledi, ben de program yetkilileri ile tekrar irtibat kurdum. Kendisini ikna ettiler programa çıkacaktı. Canlı yayının ardından, kimseye haber vermeden İstanbul'da kaldığı otelden kaçmış ve Ortaca'ya geri gelmiş. Daha sonra program yetkililerinin ısrarı ile olaylar gün yüzüne çıktı" dedi.

Muge Anli Cinsel Istismar Mugla 3 Kiz Yillarca Taciz (5)

  "Olayın başından itibaren çok çetrefilli olduğu belliydi" diyen Muhtar Uysal, "Arkasından bir şey çıkacağını tahmin ediyordum ancak bu kadar olacağını tahmin etmedim. Şüphelendiğim ve Müge Anlı'yı aradığım için, o kızları kurtardığım için mutluyum. Ama geç kaldık, daha önce niye görülmemiş, ben gördüm başkası niye görmemiş ona çok üzüldüm" şeklinde konuştu.

  Meral Uysal son olarak, Selahattin Yalnız'ın yıllardır mağdur ettiği kızlardan engelli olan G.D. ile ilgili de, "Ben o kıza bakmaya talibim. Bana versinler, ben ona bakarım" dedi.

Mahkemede hakkında tekrar yakalama kararı çıkarılan şahsı Jandarma yakaladı.

  Muğla’nın Ortaca ilçesinde Selahattin Yalnız, birlikte yaşadığı Fitnat Ertekin ile Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılmış, Fitnat Ertekin’in kızı B.D. (18) ile evlerinde kalan F.T.B.’nin kendisine uyku ilacı verip, parasını alarak kaçtıklarını iddia etmişti.

Muğla'nın Ortaca ilçesinde üç kıza cinsel istismarda bulunan, ardından yakalanarak adliyeye sevk edilen Selahattin Yalnız tutuklanırken, mahkeme tarafından serbest bırakılan ve ardından tekrar hakkında yakalama kararı çıkarılan olaydaki kızlardan ikisinin annesi Fitnat E. Aydın'ın Söke ilçesinde Jandarma tarafından yakalandı. 

  Muğla'nın Ortaca ilçesinde Selahattin Yalnız, birlikte yaşadığı Fitnat E. ile Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılmış, Fitnat Ertekin'in kızı B.D. (18) ile evlerinde kalan F.T.B.'nin kendisine uyku ilacı verip, parasını alarak kaçtıklarını iddia etmişti.

Muge Anli Cinsel Istismar Mugla 3 Kiz Yillarca Taciz (3)

  Olayla ilgili başlatılan araştırmalar neticesinde evden kaçan kızlar, programa katılmıştı. Programda canlı yayınla Selahattin Yalnız'ın evine bağlanan Müge Anlı, Selahattin Yalnız'ın evden kaçan 2 kızın yanı sıra, Fitnat E.'nin yanlarında yaşayan diğer kızını da yıllardır cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Selahattin Yalnız ise iddiaları reddederek, videoların gerçek olduğunu ancak o sırada uyku ilacı verdiklerini ve bilincinin yerinde olmadığını iddia etmişti. Olayın ortaya çıkmasının ardından Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Selahattin Yalnız'ın yaşadığı eve gelerek, Selahattin Yalnız ile birlikte Fitnat E.'yi gözaltına almıştı. Yaklaşık 6 saat süren ifade işlemlerinin ardından, Selahattin Yalnız ile Fitnat E., tutuklanma istemiyle Ortaca Adliyesi'ne geniş güvenlik önlemleri altında sevk edilmişti. Adliyeye sevk edilen Selahattin Yalnız tutuklanırken, anne Fitnat E. ise serbest bırakılmıştı.

 Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Aydın ili Efeler İlçesi Baltaköy Mahallesi'nde yapılan kimlik kontrolünde; Fitnat E. (52) isimli şahsın Çocuğun Cinsel İstismarı suçundan arandığı tespit edilerek yakalandı. Cumhuriyet Savcısı talimatıyla şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Haber Merkezi