Yalova şehrinde Hocalı Soykırım abidesinin dikilmesi gerektiğinin yorulmadan altını çizen ve her daim kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduğunu gösteren Dernek Başkanı Nurten Anıl, iki ülke kadınlarının birge faaliyetinin, beraber adımlaması gerektiğinin altını çizerek, Hicran Hüseynova’nın iki kardeş ülke Azerbaycan ve Türkiye arasındaki birlik ve beraberlik adına hizmetlerini değerlendirecek plaketin taktim edilmesini gerçekleştirdi. Plaket ve Atatürk’ün Yalova ile bağlı hatıralarından bahis eden “Atatürkün Kenti Yalova”kitabını Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği Yönetiminde yer alan Gazeteci Ülker Fermankızı tarafından  Azerbaycan Parlamentosunda Milletvekili Hijran Hüseynova’ya taktim edildi.

Misseray Açıldı Misseray Açıldı

Milletvekili Hijran Hüseynova dikkat ve saygısına göre Dernek Başkanı Nurten Anıl’a öz teşekkürlerini iletti ve gazeteci Ülker Fermankızı’na Azerbaycan tarihini anlatan, özellikle iki ülkenin kardeşliğini sembolize eden bir hatıra bağışladı. Hatırlatalım ki, 44 Günlük Karabağ Zaferi’nin Yıldönümünde Milletvekili Hijran Hüseynova üzerinde Karabağ uğrunda onca şehidi hatırlatan “Hari Bülbül” rozetini Dernek Başkanı Nurten Anıl’a taktim etmişti.

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

Nurten Anıl’a Azerbaycan Parlamentosu’ndan Onursal Ödül Verildi (4)Nurten Anıl’a Azerbaycan Parlamentosu’ndan Onursal Ödül Verildi (1)