Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ulusal kurumsal kapasiteyi yenilikçi ve dijital teknolojilerle güçlendirmek amacıyla hazırlanan Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi Projesi Açılış Töreni; Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, genel müdürler, pilot olan sekiz il müdürü ve paydaşların katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe'nin de açılış programına katıldığı proje, Yalova'nın da aralarında bulunduğu sekiz ilde pilot olarak uygulanacak. Projeyle mevcut dijital eğitim ve öğretim ekosisteminin kalitesini artırmak ve öğretmenlerin iş gücü piyasasının gereksinimlerini karşılama kapasitelerini geliştirerek tüm çocuklara daha iyi hizmet vermelerini sağlamak amaçlanıyor. Ayrıca değişimin ön saflarında yer alan öğretmenlerin bu değişikliklere cevap verebilmeleri için dijital becerilerinin geliştirilmesi de odağında eğitim sistemlerinin yer aldığı projenin amaçları arasında yer alıyor.

Mihrap Ve Minberde Gençler Var Mihrap Ve Minberde Gençler Var

Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi Projesi; dijital öğretmen eğitimi platformunun geliştirilmesi, örnek dijital öğrenme içerikleri ve öğretim araçlarının geliştirilmesi, dijital öğretmen öğrenme izleme sisteminin geliştirilmesi, dijital öğretmen eğitim modüllerinin geliştirilmesi, öğretmen öğrenme laboratuvarlarının kurulması süreçlerini içeriyor.

                                                                                                          

 HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

Öğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi Projesi Açılış Töreni Ankara'da gerçekleştirildi (3)ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEMİ PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ ANKARAÖğretmen Eğitimi Dijital Ekosistemi Projesi Açılış Töreni Ankara'da gerçekleştirildi (1)ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEMİ PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ ANKARA (3)ÖĞRETMEN EĞİTİMİ DİJİTAL EKOSİSTEMİ PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ ANKARA (4)