Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, yaşlıların toplumun rehberleri olduğuna dikkat çekti. Termal Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yaşlıların yanında olmayı ve onlar için gerekli hizmetleri üretmeyi sürdüreceklerini belirten Acar mesajında şu sözlere yer verdi, “Her insan için çok farklı mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık, insanın güç ve kuvvetini kaybettiği, bir başkasının desteğine ve yardımına ihtiyaç duyduğu, en zor dönemdir. Bu zor dönemdeki büyüklerimize hürmet göstermek ve saygıda kusur etmemek gerekir. Unutmamamız gereken bir gerçek şudur ki: Bugünün gençleri, yarının ihtiyarlarıdır. Her ne kadar devletimiz huzur evlerinde, kimsesiz ve yaşlılarımıza, yeterli derecede maddi ve manevi imkanları sunsa bile, onların manen rahat edecekleri yegane yerleri, evlatlarının yanıdır. Şunu çok açık bir şekilde bilmeliyiz ki; onlar bizim için bir yük değil, saadet kaynağıdır. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Onları, tecrübelerinden faydalanacak birer rehber ve evimizin huzur kaynağı bilmeliyiz. Biz de Termal Belediyesi olarak her zaman yaşlılarımızın yanında olduk ve olmayı da sürdüreceğiz.

Başkan Acar; “Bayramda Dargınlık ve Kırgınlıkları Ortadan Kaldıralım” Başkan Acar; “Bayramda Dargınlık ve Kırgınlıkları Ortadan Kaldıralım”

Yaşlılarımızın ve yarının ihtiyarları olacak olan bütün herkesin yaşlılar haftasını kutluyor, bu haftanın ve bundan sonraki günlerin yaşlıların kıymetinin bilindiği ve onlara hak ettikleri değerin verildiği günler olmasını diliyorum.”

Editör: Arda Yavuz