Ülkemizin en büyük siyasi partilerinden olan İYİ Parti’yi yıldönümü heyecanı sardı. 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Parti, bu yıl 6. yıldönümünü kutluyor. Biz de Yalova Gazetesi olarak İYİ Parti’nin Yalova’daki kuruluş etkinliklerini öğrenebilmek için İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir ile İYİ Parti Yalova İl Binasında bir araya geldik.

Belediye Başkan Adayı Çandır, Seçim Çalışmalarına Başladı Belediye Başkan Adayı Çandır, Seçim Çalışmalarına Başladı

“Genel Başkanımız Milli Yükseliş Beyannamesini açıklayacak”

6. kuruluş yıldönümü etkinlikleri ile ilgili Yalova Gazetesi’ne bilgi veren Başkan Kendir, “6. yıl kutlamalarının Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarına denk gelmesi sebebiyle Ankara’da gerçekleştireceğiz. 81 il teşkilatlarıyla birlikte olacak, biz de Yalova’yı orada temsil edeceğiz. Genel Başkanımız Milli Yükseliş Beyannamesini açıklayacak. Bununla ilgili parti programlarımız şekillenecek. Bizler 100. yılımızda 6. yılımızı kutlamanın büyük bir onurunu, şerefini yaşıyoruz. Bununla ilgili de partiyi en iyi yerlere taşımak için gerekli mücadeleyi veriyoruz. Teşkilat yapımızla biz buna hazırız. Buradan da 31 Mart seçimlerine ilerleyeceğiz ve bununla ilgili de gerekli açıklamalar 28 Ekim’de Ankara’da Genel Başkanımız tarafından yapılacaktır” dedi.

“3. yolu halkımızın önüne sunmalıyız”

İYİ Partinin hedeflerinden ve CHP ile geçmişte yaptığı işbirliğinden bahseden Başkan Kendir, “ Biz İktidar olmak isteyen bir partiyiz. İktidar alternatifi olarak, millete umut olarak yola çıktık. O günkü koşullarda Genel Başkanımız bunu defalarca beyan etti. Parti’nin seçimlere girebilmesi adına böyle bir yol izlendi ve bunun da bedellerini ödedik. 2019 seçimlerinde İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Antalya gibi büyükşehirler iktidarın elinden alındı ve bunların temel taşını İYİ Parti oluşturmaktadır. O günkü bakış açısıyla İstanbul’u alan Türkiye’yi alır düşüncesi hakimdi. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde maalesef bunun böyle olmadığına şahit olduk. Burada bir başarısızlık söz konusu oldu. Bundan sonra da kuruluş felsefemizde dediğimiz gibi millete umut olmak, onlara 3. yolu açabilmek için ayrı yürümemizin daha doğru olacağını ve bizler bu yolu açtığımızda halkın gerçek sorunlarının konuşulacağını, bu gerçek sorunların projelerle sahada konuşulacağını düşünüyoruz. Çünkü genel seçimlerde maalesef halkın sorunları yerine iktidarın belirlediği; “Onlar vatan haini, terörist, biz daha milliyetçiyiz” gibi genel popülist söylemlerle seçim ilerledi. Kimse halka fayda sağlamak adına bir politika üretememektedir. Bu çerçevede gittiğinde şehrimize, ülkemize zarar vermektedir. Çok ağır bir coğrafyadayız, her tarafımıza alevler var. Bu ateşin ülkemize sıçramaması için bizim güçlü olmamız gerekiyor. Bu nedenle güçlü olabilmek için biz de 3. bir yolu halkımızın önüne sunmalıyız. Genel Başkanımız bu kararı verirken milletin sesine kulak vermiştir. Onların taleplerini dinlemeyen bir muhalefetin başarılı olamayacağını görmüştür ve başarılı olmak için artık biz buradayız. “Biz sizin emrinizdeyiz vakti” gelmiştir.

Muhabir/Kameraman=Göktuğ Doğukan Yüksel