Türkiye Basketbol Ligi’nin (TBL) 6. Haftasında  zirvede yer alan Semt77 Yalovaspor, 90. Yıl Spor Salonu’nda Gaziantep Basketbol ile karşı karşıya geldi. İlk periyodunu 15-14  önde tamamlayan Yalova temsilcisi, soyunma odasına da 43-32’lik skor avantajıyla girdi. 3. periyoda etkili başlayan Yeşil-kırmızılılar 70-49’luk skorla periyodu önde tamamladı. Bol çekişmeli geçen maçın son periyodunda ise yeşil-kırmızılı takım, karşılaşmadan 87-66 üstün ayrıldı.
Karşılaşmayı 21 puan farkla kazanan Yeşil-kırmızılılar üst üste yedinci galibiyetini elde ederek namağlup bir şekilde liderliğini korudu.
Yalova ekibinde en etkili isim Brandon Cortez Walters 25 sayı ile olurken, Kadir Bayram 13 sayı, Orhan Aydın Haciyeva 11 sayı, Mert Gizir 9 sayı, Melih Kapucu 8 sayı, Ali Efe Barış 7 sayı, Ricky Lafredrick Tarrant 6 sayı,  Serkan Topcu 3 sayı, Barış Çağan Özkan 3 sayı ve Mehmet Fırat Alemdaroğlu 2 sayıyla galibiyette rol oynadı.
Konuk ekip Gaziantep’in en etkili ismi 12 sayıyla Maurice Jerome Charles Watson Jr oldu. 11 sayı Rolands Freimanis, 10 sayı Koray Çekici, 9 sayı Yiğit Onan, 8 sayı Erkin Şenel, 8 sayı Dusan Cantekin, 4 sayı İbrahim Ethem Yılmaz ve Efe Sarıca’dan da  4 sayı geldi.

Eksikler Lideri Etkilemedi! Eksikler Lideri Etkilemedi!

semt77-yalovaspor-basketbol-tbl-basket-yalova-haber-spor-gazete (5)semt77-yalovaspor-basketbol-tbl-basket-yalova-haber-spor-gazete (3)semt77-yalovaspor-basketbol-tbl-basket-yalova-haber-spor-gazete (2)semt77-yalovaspor-basketbol-tbl-basket-yalova-haber-spor-gazete (1)