Halit Güleç Aday Oluyor

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde belediye meclis üyesi adayı olmak için 4,5 yıldır yürütmüş olduğu Başkan Yardımcılığı görevinden istifa edeceğini açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeliği için yeniden aday olacağını belirten Güleç; “Vefa Salman ile birlikte çıktığımız bu yolda Sayın Başkanım ile yürümeye devam edeceğim” dedi.

Halit Güleç Aday Oluyor

Yüksek Seçim Kurulu, 19.11.2018 tarih ve 2018/1052 sayı ile aldığı kararında Belediye Meclis Üyesi olup aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten kişilerin yeniden aday olabilmek için 1 Aralık itibariyle görevlerini bırakmalarını istemekte. YSK’nın bu kararı doğrultusunda 4,5 yıldır Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren ve yeni dönemde yeniden aday olacağını belirten Başkan Yardımcısı Halit Güleç istifa edeceğini açıkladı.

“Yeniden Aday Olmak İçin Ara Veriyorum”

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi Adayı olmak için Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa edeceğini belirten Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç; “Yüksek Seçim Kurulu, 19.11.2018 tarih ve 1052 sayılı kararında, Belediye Meclis Üyesi olup, aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapanların yeniden aday olabilmeleri için Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmeleri gerektiği yolunda karar vermiştir.

Yüksek Seçim Kurulunun bu kararı nedeniyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerde yeniden aday olacağımdan dolayı; Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının bu seçimlere ilişkin 1036 sayılı kararında, 2839 sayılı kanunun 18.maddesi uyarınca en geç 1 Aralık 2018 tarihi 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılmaları hükme bağlandığından yürütmekte olduğum Belediye Başkan Yardımcılığımdan 30.11.2018 tarihi itibariye istifa ediyorum. Bu istifa ile yeniden aday olabilmek için 2014 yılında başladığım halkımıza hizmet görevine 31 Mart 2019’a kadar ara veriyorum” dedi.

“Vefa Başkan İle Yürümeye Devam”

2014 yılından beri Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Türkiye’ye örnek olacak şekilde çalışmalar yaptıklarını belirten ve tıpkı 2014 yılında olduğu gibi yeni dönemde de birlikte çalışacaklarını dile getiren Güleç açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“2014 yerel seçimlerine Sayın Belediye Başkanımız Vefa Salman’ın daveti üzerine siyasi hayatımı Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında sürdürmeye başladım. Doğup büyüdüğümüz bu kente hizmet aşkı ile yerel seçimlere katıldık. Tüm yurtta izlenen 30 Mart ve 1 Haziran seçimleri sonrasında halkımızın teveccühü ile yönetim görevini aldık. Devamında şahsıma Belediye Başkan Yardımcılığı görevi verildi. Seçildiğimiz günden bugüne kadar halkımızın bizlere vermiş olduğu görevi layıkıyla yerine getirmek için özenle çalıştık. Ben siyasette vefa ile hareket eden biriyim. Bana verilen göreve de, oya da sonuna kadar sahip çıktım. Bundan sonrası içinde çizgim hep aynı olacak. Vefa Salman ile birlikte çıktığımız bu yolda Sayın Başkanım ile yürümeye devam edeceğim.”

YORUM EKLE