5 Oyuncu Değişikliği Olacak

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs(COVİD-19) futbolda bir takım geçici değişikliklerin yapılmasına neden oldu. Birçok ligin ara verdiği bir çoğunun ise tescil edildiği futbolda Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) ülkemizde 12-14 haziran tarihleri arasında müsabakaların kaldığı yerden oynanacağını açıklamıştı.

5 Oyuncu Değişikliği Olacak

IFAB, (Uluslararası Futbol Birliği Kurulu) koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı kararları açıkladı. Buna göre 2020 yılının sonuna kadar oynanması planlanan liglerde takımların maç başına 5 oyuncu değiştirmesine izin verilecek.

Bu kural profesyonel liglerle birlikte amatör liglerde de uygulanacak. Yalova’da BAL takımlarının yanı sıra A takım ve altyapı kategorilerinde de 2020’nin son gününe kadar uygulanacak.

Yapılan Geçici Değişiklikler
Her takım maç başına 5 oyuncu değiştirebilecek.Maçın çok fazla durmaması için oyuncu değişiklikleri 3 seferde yapılacak. Her iki takım da aynı anda değişiklik yaparsa, bu her takım için sunulan üç fırsattan biri olarak sayılacak.Kullanılmayan oyuncu değişikliği süreleri uzatma dakikalarına eklenecek.Uzatmalarda oyuncu değişikliğine izin verilmesi halinde takımların birer oyuncu daha değiştirme hakkı olacak.

YORUM EKLE

banner137

banner138