Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar Termal ilçesinde düzenlenen Gaziler Günü kutlama programına katıldı. Atatürk anıtına Termal Kaymakamı Faruk Doğru ve Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar tarafından çelenk sunulması ile başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Programa Termal İlçe Jandarma Komutanı Çağrı İzci, Termal İlçe Emniyet Amiri Mehmet Hıdır Oktay, Ak Parti Termal İlçe Başkanı Çağlar Erdinç, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Gazileri minnetle andı

Hayatları pahasına bu vatanı koruyan Gazileri minnetle anan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “Gazilik, kutlu ve kutsal değerler uğruna her şeyi göze alan inanmış bir kalbin, irfanla yoğrulmuş bir ruhun tanımıdır. ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ diyerek istiklalini ve istikbalini savunmayı sürdürmektedir. Gazilerimiz, temsil ettikleri değerlerin bilinciyle vatan sevgileri ve yazdıkları kahramanlık destanlarıyla da yeni nesillere rehberlik etmektedir. Türk milleti gazi bir millettir; hamuru vatan ve millet sevdasıyla yoğrulmuştur. Bağımsızlığımız güvencedeyse, istikbalimiz de güvencededir.  Tarih kitapları Türk milletinin kahramanlık destanlarıyla doludur” dedi.
Kıbrıs gazisi ziyaret edildi
Ardından Termal ilçesinde yaşayan Kıbrıs Gazisi Hasan Akçelik evinde ziyaret edildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Gazi, Kıbrıs savaşı ile ilgili anılarını da protokol mensupları ile paylaştı. Gaziye hediyeler de sunuldu.

Termal’de Yapılacak Spor Yatırımlarını Konuştular Termal’de Yapılacak Spor Yatırımlarını Konuştular

termal-gurur-gun (4)termal-gurur-gun (3)termal-gurur-gun (1)