Vali Kaya’dan Termal Çıkarması Vali Kaya’dan Termal Çıkarması

Termal Belediyesi, ilçedeki minikleri eğitimlerine verdiği destek kadar ders dışı zamanlarda sosyal aktivitelerine de aynı oranda destek sağlamayı sürdürüyor. Bu çerçevede Termal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonla Termal İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencileri hafta sonunda Kocaeli’ne götürüldü. Öğrenciler, Kocaeli’de Bilim Merkezi, Ters Ev ve Ormanya gibi yerleri gezerek hem eğlendi hem de yeni bilgiler öğrendi. Bilim Merkezi’nde deneyler yaparak bilimin eğlenceli yönünü keşfeden öğrenciler, Ters Ev’de ise baş döndürücü bir deneyim yaşadı. Ormanya’da doğayla iç içe bir gün geçiren öğrenciler, hayvanlarla tanışma fırsatı buldu.
Eğitimin sadece akademik bilgilerle sınırlanmaması gerektiğini geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi her alanda geliştirip eğitmeye devam etmemiz gerektiğini ifade eden Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar ise, “Bu geziyi düzenlememizin amacı, öğrencilerimize farklı yerleri görme ve öğrenme imkanı sağlamaktır. Onların hem eğlenmesini hem de gelişmesini istiyoruz. Bu tür gezilerin onların vizyonunu genişleteceğine inanıyoruz” dedi. Aileleri ile birlikte Kocaeli’de bilim ve eğlence dolu bir hafta sonu geçiren öğrenciler ise Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar’a teşekkür ederek, “Bu gezi bize çok güzel anılar bıraktı. Çok eğlendik ve çok şey öğrendik. Bize bu fırsatı veren başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

yalova-kocaeli-termal-belediye-cocuk-gezi-bizim4yalova-kocaeli-termal-belediye-cocuk-gezi-bizim3yalova-kocaeli-termal-belediye-cocuk-gezi-bizim2