Kurulduğu günden bu yana dünyanın her yanından dansçıları ilimizde ağırlayan TUFAG, bu yıl TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali’ni 27 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirecek. Bugün gerçekleştirilecek olan kortej ile başlayacak olan festivale Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Hindistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Karadağ, Kuzey Makedonya, Meksika ve Sırbistan’dan gelen ekipler katılacak. Ekipler festival kapsamında Termal, Altınova, Çınarcık İlçeleri ve Esenköy Beldesi’nde gösteriler yapacaklar.
Festivalde 35. Yıl
TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali bu yıl 35. kez düzenleniyor. Festival bu özelliği ile Türkiye’deki sayılı festivaller arasına adını yazdırırken, festivalin bir dernek çatısı altında yapılıyor olması da ülke çapında kendini benzersiz kılıyor. Bu güne kadar festival kapsamında binlerce dansçıyı gerçekleştirdikleri gösterilerle Yalova halkıyla buluşturan TUFAG, bu yılda 350 dansçıyı ilimizde ağırlayacak ve birçok gösteri sergileyecekler.
Altın Karanfil, 1 Temmuz’da Sahibini Bulacak
TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında gerçekleştirilen Altın Karanfil Halk Dansları Yarışması, 1 Temmuz Cuma akşamı Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek. Yarışma kapsamında Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Hindistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Karadağ, Kuzey Makedonya, Meksika ve Sırbistan’dan gelen ekipler mücadele edecek. 
Ayrıca Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Halk Oyunlar Yarışması’nda finale çıkan Fethiye Yöresi oyunları ile TUFAG ekibi ve davet üzerine katılım sağlayan Türkiye Finalisti  Erzurum Ekibi de sahne alacak.