Geçtiğimiz yıl uzun bir aradan sonra katıldığı THOF Türkiye Halk Oyunları Yarışması’nda Türkiye 8.si olan TUFAG, bu yıl da Grup Yarışmasını geçerek ismini Türkiye Finali’ne yazdırmak istiyor. Bu yıl iki ekibi ile yarışmada boy gösterecek olan TUFAG, yarışmada Büyük ve Yıldızlar Düzenlemeli Kategorilerinde performanslarını sergileyecek. 
17 Eylül 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan grup yarışmasında TUFAG, İstanbul ve Bursa’da gerçekleştirilen il yarışmasının kazananları ile mücadele edecek. 
Yarışma ile ilgili düşüncelerini paylaşan TUFAG Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Altıparmak, “Kulübümüz Türkiye’de ve Dünya’da katıldığı yarışmalarda her zaman adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yarışmacı kimliğimizin yanında kültürümüzü ve gereklerini her bulunduğu ortamda temsil etmek kulübümüzün kodlarına işlenmiştir. Bu yılda ilimizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla elimizden gelenin en iyisini yaparak THOF Grup Yarışması öncesinde çalışmalarımızın sonuna geldik. Pazar günü gerçekleştirilecek olan Grup Yarışması’nda Türkiye Finaline yükselmek için performansımızı sergileyeceğiz.” dedi.

Hoş Sada Korosu Yeni Sezona Hazırlanıyor Hoş Sada Korosu Yeni Sezona Hazırlanıyor

tufag (6)tufagtufag (7)tufag (3)tufag (4)tufag (2)