Yalova Belediyesi katkılarıyla Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Yalova Şubesi tarafından düzenlenen kutlama programı Altan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gecede Dernek Başkanı Erdoğan Yıldız konuklarıyla tek tek ilgilenirken geceye Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, Yalova İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Naci Binici, Yalova Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ile emekli astsubaylar ve aileleri katıldı.

Başkan Acar; Öğretmenler Kutsal Mesleğin Onurlu Temsilcileri Başkan Acar; Öğretmenler Kutsal Mesleğin Onurlu Temsilcileri

Programın açılışını yapan Dernek Başkanı Erdoğan Yıldız, gecenin düzenlenmesinde büyük desteği olan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a teşekkür etti. Başkan Yıldız, konuşmasının ardından Başkan Tutuk’a teşekkür plaketi takdim etti.

Sahneye plaketini almak üzere gelen Başkan Mustafa Tutuk ise “Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diyerek günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir konuşma yaptı. Yalova Belediyesi’nin tüm imkanlarıyla hemşehrilerinin yanında olduğunu söyleyen Başkan Tutuk, “Kıymetli konuklar. 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü dolayısıyla Yalova Emekli Astsubaylar Derneği’nin düzenlemiş olduğu bu geceye katılan sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu anlamlı günde bizleri bir araya getiren dernek yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Yalova Belediyesi olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Ordumuzun bel kemiği, olmazsa olmaz kahraman sınıfı muvazzaf ve emekli tüm astsubaylarımızın ‘17 Ekim Astsubaylar Günü’nü ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin (TEMAD) 39’uncu kuruluş yıldönümünü kutluyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ile geceye katkısı olanlara da birer plaket takdim edildi. Başkan Mustafa Tutuk ise gecede emekli astsubaylar ve aileleriyle tek tek selamlaşarak, hal hatır sordu.

yalova-temad-belediye-baskan-mustafa-tutuk (4)yalova-temad-belediye-baskan-mustafa-tutuk (3)yalova-temad-belediye-baskan-mustafa-tutuk (2)