Başta Atatürkçüler, gençler ve kendini hiçbir ittifaka yakın hissetmeyen milyonların desteklediği Cumhurbaşkanı Adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, seçim çalışmaları için çıktığı Türkiye turuna devam ediyor. İnce’nin bu hafta sonu duraklarından biri de Memleketi Yalova .Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, memleketi Yalova’ya 7 Mayıs 2023 Pazar günü gelecek. Partisinin en üst kademe yönetim organlarından biri olan Parti Meclisi’ni de Yalova’da toplayacağı öğrenilen İnce’nin saatler 18.00’i gösterdiği sırada, Yalova Cumhuriyet Meydanı’nda olacağı duyuruldu. Hafta başında Memleket Partisi Yalova İl Başkanlığı’nca sosyal medya da “İnce’nin Yalova’ya Sürprizi Ne?” şeklindeki paylaşımları gözleri İnce’nin Yalova buluşmasına çevirdi. Yalova kamuoyu İnce’nin sürprizinin ne olduğunu merakla bekliyor.

Şener, “Yalova evladına sahip çıkacaktır”

Yalova’dan bir Cumhurbaşkanı adayı çıkmasının gururunu Muharrem İnce’nin hemşehrilerine bir kez daha yaşattığına dikkat çeken Memleket Partisi Yalova 1. Sıra Milletvekili Adayı Ertan Şener, “Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce, başta Yalova’nın olmak üzere Türkiye’nin en önemli markalarından biri haline geldi. Gittiğimiz her yerde hemşehrilerimiz bize Sayın İnce ile gurur duyduklarını dile getiriyorlar. Şimdi sıra Yalova halkında! Yalova halkı, Pazar günü saat 18.00’de Cumhuriyet Meydanı’na gelerek, Sayın İnce’yi yalnız bırakmadığını tüm Türkiye’ye gösterecektir. Sayın İnce nasıl her fırsatta Yalova’nın arkasında duruyor, kentine sahip çıkıyorsa, bu kez evladına sahip çıkma sırası Değerli Yalovalılar’da. Bu Halk Buluşması’na Sayın İnce’ye oy versin-vermesin her Yalovalı’nın katılarak, Yalovalılık ve hemşehrilik dayanışmasını gözler önüne sermesi gerektiğine inanıyorum. Sayın İnce’nin Yalova Halk Buluşması sadece siyasi destek buluşması değildir. Onun çok ötesinde Yalovalılar’ın; Yalova’ya ve kendi insanına sahip çıkma buluşmasıdır” dedi.

Şener, “Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan”

İnce’nin ve Memleket Partisi’nin tüm terör örgütlerine karşı olduğunu belirtip bu yüzden hiçbir ittifakta yer almadığına dikkat çeken Memleket Partisi Yalova Milletvekili Adayı Şener, “Biz ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan diyoruz. Nereden gelirse gelsin terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Ne Meclisi bombalayanların nede çoluk çocuk, asker polis, öğretmen mühendis demeden masum insanları şehit eden hain teröristlerin oyunu asla istemiyoruz. Bizim ilkelerimiz var. Atatürk ilke ve devrimlerine inançla bağlı olmak, terörün her türlüsüne karşı olmak, din, dil, ırk ve mezhep ayrımcılığı yapmamak, doğaya, çevreye ve hayvanlara saygılı olmak, kadına yönelik şiddeti ve çocuk istismarını yüksek sesle kınamak olmazsa olmaz ilkelerimiz. Bu 6 temel ilkeyi kabul eden herkesin desteğine ve katılımına açığız. Tek derdimiz Memleket. Ülkemizi içinde bulunduğu bu zor şartlardan; birileri gibi önüne gelenle ittifak yaparak değil, halkımızla ittifak yaparak kurtaracağız. Kazanan Memleket olacak” diyerek Yalova halkından destek istedi.

Tuğba ALTIN

Haber Muhabiri

Tahsin Becan Yemin Etti Tahsin Becan Yemin Etti

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Yalova’ya geliyor (2)Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Yalova’ya geliyor (1)