İlk olarak 31 Ocak 2023 tarihinde Emine Erdoğan'ın himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Su Verimliliği Seferberliği Tanıtım Toplantısında Su verimliliği konusunda, ulusal ölçekte harekete geçilmesi için uygulanacak stratejiler kamuoyuna duyurulmuş ve çalışmalara odaklanılmıştı.

Bin 247 Konut Satıldı Bin 247 Konut Satıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı da  "Ulusal Su Verimliliği Seferberliği" kapsamında vatandaşlar ve çiftçilere yönelik afiş ve broşürler hazırlayarak, suyun tasarruflu kullanılması konusunda İl Müdürlüklerine talimat göndererek vatandaşların bilinçlendirilmesini istemişti.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de Bakanlığın talimatı doğrultusunda 5 Eylül tarihinde Altınova İlçesine bağlı Karadere köyünde düzenlediği ARONYA HASAT GÜNÜ ve 7 Eylül tarihinde Yürüyen Köşk bahçesinde düzenlediği 2. ARONYA BULUŞMASI programlarında stand kurarak ziyaretçilere su tasarrufu ile ilgili bilgiler verdi ve musluklarda su tasarrufu sağlayan perlatör cihazından dağıttı.

İl Müdürlüğü ayrıca "Ulusal Su Verimliliği Seferberliği" çalışmaları çerçevesinde "Türkiye Yüzyılı'na Bir Damla da Sen Ol" sloganıyla bastırılan afiş ve broşürleri de köylerde vatandaşların görebileceği yerlere asarak vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

YALOVA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN VATANDAŞLARA SU TARARRUFU ÇAĞRISI2YALOVA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN VATANDAŞLARA SU TARARRUFU ÇAĞRISI3YALOVA İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN VATANDAŞLARA SU TARARRUFU ÇAĞRISI