Tavşanlı Gol Oldu Yağdı! Tavşanlı Gol Oldu Yağdı!

Sitem dolu açıklamasında Başaran, “Sadece kızlar üzerinden para kazanalım, prim yapalım, forma dağıtalım, fotoğraf paylaşımı yapalım, hiçbir şey yapmayız denilen ortamda reklam olsun diye kullanılan bir kız takımı kurmadım ben” ifadelerine yer verdi.

“Reklam olsun diye kız takımını kurmadım”

Yalovaspor’daki görevinden istifa ettiğini açıklayan Fatma Başaran, “Yaklaşık iki yıldır çabaladığım Yalovaspor adı altında tek başıma kurduğum kadın futbol takımını şahsıma ve takıma verilen sözlerin tutulmamasından dolayı bıraktım. O kadar erkek takımı içinde Yalova’yı 3. Lig’de U-15 ve U-17’de temsil eden tek kadın futbol takımı olan kızları ve şahsımı sadece sözde destekleyen, herhangi bir çaba, çözüm ve somut bir destek göstermeyen, boş vaatlerde bulunan herkes üzerine alınabilir. Sadece kızlar üzerinden kara kazanalım, prim yapalım, forma dağıtalım, fotoğraf paylaşımı yapalım, hiçbir şey yapmayız denilen ortamda reklam olsun diye kullanılan bir kız takımı kurmadım ben. Cinsiyet ayrımcılığınız da cabası. Bu yanlış yol, benim yolum değil” şeklinde konuştu.

“Lafla herkes her şeyi yapıyor”

Sporcularına ve ailelerine teşekkür eden Başaran, “Emek varsa yemek olur. Ayrım yapılmazsa, maddi ve manevi destek verilirse şampiyon olunur. Destek verilmezse, sözler tutulmazsa, lafla herkes her şeyi yapıyor. Kadın futbol takımımız için sponsor olanlara teşekkür ederim. Ancak onların kulübe yaptıkları ödeneklerin, kadın takımına yansıtılmadığını dile getirmek isterim. Emek, çalışma, destek yoksa şampiyon değil, ortada kadın takımı olmaz. İlk gün sporcularıma ve ailelerine teşekkür ettim. Ayrılırken de sadece sporcularıma ve ailelerine teşekkür ediyorum. İyi ki sizleri tanıdım. Tüm güçlü kızlara, kadınlara başarılar dilerim” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

fatma-basaran-yalova-spor-kadin-istifa-futbol (1)fatma-basaran-yalova-spor-kadin-istifa-futbol (2)