Yarı finallerde ise Fenerbahçe Göksel Çelik ile Beşiktaş, Galatasaray ile de İzmir Büyükşehir Belediyespor eşleşti. 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde oynanacak maçlarda serinin eşit olması durumda, finale çıkacak ekibi belirlemek için 3. Maçlar 13 Mayıs’ta 90.Yıl spor salonunda oynanacaktır.

“Çeyrek finaller nefes kesti”

Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi çeyrek final ikinci maçında Pendik Belediyesi Engelliler SK ile karşılaştı.
Serinin ilk maçını 83-51 kazanan sarı lacivertliler, ikinci maçtan da 93-47 galip ayrıldı ve çeyrek final serisini 2-0’la geçerek adını yarı finale yazdırdı. Galatasaray Tunç Holding Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Play-off Çeyrek Final Serisi ikinci maçında Balıkesir Büyükşehir Belediye ile karşılaştı. Serinin ilk maçından 79-58 galip ayrılan sarı kırmızılı takım, ikinci maçtan da 78-66 galip ayrıldı. Galatasaray Tunç Holding, bu skorla çeyrek final serisinde durumu 2-0 yaptı ve yarı finale adını yazdırdı. Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi çeyrek final ikinci maçında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Bağcılar Belediyesi ile karşılaştı. Serinin ilk maçından 65-50 galip ayrılan İzmir takım, ikinci maçtan da 61-57 galip ayrıldı. İzmir BŞB, bu skorla çeyrek final serisinde durumu 2-0 yaptı ve yarı finale adını yazdırdı. Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi çeyrek final ikinci maçında Gazişehir Gaziantep SK ile karşılaştı. Serinin ilk maçından 67-43 galip ayrılan siyah beyazlı takım, ikinci maçtan da 61-51 galip ayrıldı. Beşiktaş, bu skorla çeyrek final serisinde durumu 2-0 yaptı ve yarı finale yükseldi. 

TSBSL Çeyrek Final 1. Maçları

Beşiktaş:67-Gazişehir Gaziantep:43

Galatasaray Tunç Holding:79-Balıkesir Büyükşehir Belediyespor:58

İzmir Büyükşehir Belediyespor:65-Bağcılar Belediyesi ESK:50

Fenerbahçe Göksel Çelik:83-Pendik Belediyesi Anadolu Yakası:51

TSBSL Çeyrek Final 2. Maçları

Pendik Belediyesi Anadolu Yakası:47-Fenerbahçe Göksel Çelik:93

Şeytanın Bacağını Kırdık Şeytanın Bacağını Kırdık

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor:66- Galatasaray Tunç Holding:78

Gazişehir Gaziantep:51-Beşiktaş:61

Bağcılar Belediyesi ESK:57-İzmir Büyükşehir Belediyespor:61

Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu (3)Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu (4)Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu (2)Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu (1)Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu (1)-1