İlk haftayı bay geçen Yalçın Tekin Çetin’in çalıştırdığı Sarı Siyahlı ekip rakibi Çalıca Gençlik takımını 4-0 mağlup etti. Anadoluspor’un gollerine Ömer Faruk Aykaç, Mehmet Durak, Görkem Önder ve Mirbatur Zengin imzasını attı.

Tavşanlı Gol Oldu Yağdı! Tavşanlı Gol Oldu Yağdı!

Teşvikiye Sahasında oynanan karşılaşmada Batuhan Akkuş, Erdem Sırmacı ve Muhammet Emin Aka hakem üçlüsü görev yaptı. Müsabakanın ilk 45 dakikası dengeli geçti. Geçen hafta Doğuşspor’u 3-2 mağlup eden Çalıca Gençlik ile yaptığı transferlerle büyük sükse yapan Anadoluspor geliştirdiği ataklardan gol çıkartamayınca devreye 0-0’la gittiler.

İkinci yarıda ise Anadoluspor fırtınası esti. Sarı Siyahlılar 55’te kaliteli ayağı Ömer Faruk Aykaç’la gol perdesini araladı. 1-0 öne geçen konuk ekip 6 dakika sonra Mehmet Durak’ın şık golüyle farkı 2’ye çıkarttı.

Kalesinde peş peşe goller görerek demoralize olan Çalıca karşısında etkinliğini sürdüren Anadoluspor 77’de Görkem Önder, 80. Dakikada da Mirbatur Zengin’le 2 gol daha bulup sahadan 4-0 galip ayrılmayı başardı.

Kazandıkları için mutlu olduğunu söyleyen Anadoluspor’un teknik patronu Yalçın Tekin Çetin, hedeflerine adım adım yaklaşacaklarını ifade etti.

anadoluspor-yalova-gol-mac-futbol-galibiyet (1)