18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ülkemizin dört bir yanında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor ve aynı zamanda önemli isimlerden Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü sebebiyle tebrik mesajları gelmeye devam ediyor. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer de Çınarcık Belediyesi’nin resmi internet sitesinden bu minvalde bir açıklama yayınladı.

“Milletimizin yazdığı kahramanlık örneği”

Başkan Soyer mesajında şu ifadelere yer verdi; “109 yıl önce Aziz Türk milleti, büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, vatanına duyduğu sevgi ve inançla Çanakkale’de destan yazmıştır. Bu zafer Anadolu’nun ebediyen bir Türk yurdu olarak kalacağını dünyanın sömürgeci devletlerine haykıran bir destan olarak şanlı tarihimizdeki yerini almıştır.

Başkan Kurt, Kaymakamla Görüştü Başkan Kurt, Kaymakamla Görüştü

Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir. Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun, vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir.

Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Bu düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü kutluyor, bize bu mukaddes vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzer, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. ” dedi.

Editör: Arda Yavuz