Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Vatan Caddesi üzerinde kanalizasyon ve yağmursuyu, Radar Caddesi’nde ise içme suyu altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tutuk’a, Başkan Yardımcısı Fatih Şahin’de eşlik etti.

Kanalizasyon ve Yağmursuyu Hatları Yenileniyor

Ana İsale Hattı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği şehrimizde, Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hatlarının da yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyor. Vatan Caddesi üzerinde mevcut altyapıda yer alan 200’lük boruların yerine yeni döşenecek olan 400’lük kanalizasyon ve bölgesine göre 600'lük yağmursuyu borularıyla bu bölgenin altyapı sorunu çözülmüş olacak.

Asbestli Borular Değiştiriliyor

Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan Hayatını Kaybetti Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan Hayatını Kaybetti

Ayrıca Bayraktepe Mahallesi’nde bulunan su deposunun besleme yaptığı güzergâhlarda içme suyu hatları yenileniyor. Radar Caddesi’nden başlatılan içme suyu altyapı çalışmaları Vatan Caddesi güzergâhı devamında Muhsin Yazıcıoğlu Caddesine kadar devam edecek. Bu güzergâh üzerinde yıllardır asbestli olarak kullanılan içme suyu hattı hdpe borularıyla bina beslemelerine kadar yeniliyoruz.

Başkan Tutuk; “Hummalı Bir Şekilde Altyapı Çalışmalarımız Devam Ediyor”

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Tutuk; “Şehrimizin en büyük projesi olan Ana İsale Hattı çalışmaları devam ediyor. Bizde Yalova Belediyesi olarak isale hattı çalışmalarının yanında Yalova Belediyesi olarak şehrimizde kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hatlarında yeniliyoruz. Vatan Caddesi başta olmak üzere belediyemiz tarafından hummalı bir altyapı çalışması gerçekleştiriliyor. İlk olarak bu bölgede kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarını yenileme çalışmalarına başladık. Akabinde Ana İsale Hattı’ndan gelecek suyun dağıtımını gerçekleştirecek olan Bayraktepe Mahallesi’nde bulunan su deposunun besleyeceği güzergâhlarda (Radar Caddesi, Vatan Caddesi,) bulunan ve Muhsin Yazıcıoğlu Caddesine kadar tüm içme suyu hatlarını asbestli boruları hdpe olarak tabir edilen daha güvenilir borularla yeniliyoruz. Yeni içme suyu hatları bina beslemelerine kadar belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek. Bu bölgede çalışmaların bitmesiyle asfalt serimi yapacağız” dedi.

Yalova-Belediye-Su-Kanalizasyon-Calisma-Vatan-Radar-Cadde6Yalova-Belediye-Su-Kanalizasyon-Calisma-Vatan-Radar-Cadde5Yalova-Belediye-Su-Kanalizasyon-Calisma-Vatan-Radar-Cadde3Yalova-Belediye-Su-Kanalizasyon-Calisma-Vatan-Radar-Cadde2Yalova-Belediye-Su-Kanalizasyon-Calisma-Vatan-Radar-Cadde