“BÜYÜYEN TÜRKİYE’NİN BÜYÜYEN ŞEHRİ YALOVA’MIZI KONUŞTUK”

Işılak; Öğretmenler Bizi Topluma Hazırlıyor Işılak; Öğretmenler Bizi Topluma Hazırlıyor

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu. Başkan Tutuk’a Ankara ziyareti boyunca Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman ile Özel Kalem Müdürü Cem Sezgin eşlik etti.

TBB MECLİS TOPLANTISINDA GAZZE’YE DESTEK KARARI ALINDI

Başkan Tutuk, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) encümen üyesi olması sebebiyle Ankara programına TBB’nin Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katılarak başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2023 yılı bütçesine ek ödenek verilmesi, 2024 yılı bütçesinin belirlenmesi, sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi, sosyal denge tazminatı için yetki verilmesi başlıkları görüşülerek oy birliğiyle karar bağlandı. Ayrıca, İsrail’in saldırıları sonucu yerel hizmetlerde büyük yıkım ve aksama yaşanan Gazze’nin yeniden imar ve inşasına destek verilmesine ilişkin önerge de gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi.

BAKAN ÖZHASEKİ’DEN YALOVA’YA TAM DESTEK

Başkan Tutuk, toplantının ardından şehrin ivedi talep ve ihtiyaçlarıyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile bir araya geldi. Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Başkan Tutuk, Bakan Özhaseki’nin Yalovalı hemşehrilerine selamlarını ilettiğini bildirdi. Bakan Özhaseki’nin Yalova’da yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Başkan Tutuk, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ile bir araya gelerek Yalova’mızda yürütülen ‘Kentsel Dönüşüm’ çalışmalarımızı görüştük. Taleplerimize ve ilimize hassasiyet gösteren Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz” dedi.

YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI İLE İSTİŞARE TOPLANTISI

Başkan Tutuk’un bir sonraki durağı AK Parti Genel Merkezi oldu. Burada AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile bir araya gelen Başkan Tutuk, birçok konuda istişarelerde bulundu. Yalova Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Yılmaz, Başkan Tutuk’u ve ekibini tebrik ettiğini belirtti.

Başkan Tutuk burada ayrıca Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Ahmet Zenbilci ile Lokman Ertürk’le de görüştü.

YALOVA SEVDALISI BAKAN YARDIMCISI

Ankara programı kapsamında Başkan Tutuk’un bir sonraki durağı ise bir dönem Yalova koordinatör milletvekili olarak görev yapan Yalova sevdalısı Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz oldu. Samimi ortamda geçen ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Bakan Yardımcısı Boyraz, Yalova’nın kendisi için ayrı bir önemi olduğunu belirterek Yalovalılara selamlarını iletti.

“BÜYÜYEN TÜRKİYE’NİN BÜYÜYEN ŞEHRİ YALOVA’MIZI KONUŞTUK”

Başkan Tutuk, Ankara programı kapsamında ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç ile Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Cihan Tatar ile de bir araya geldi. Burada bir süre genel müdürlerle de özel görüşme yapan Başkan Tutuk, “Büyüyen Türkiye’nin büyüyen şehri Yalova’mızı konuştuk. Birçok konuda istişarede yaptık. Sayın Bakanlarımıza, Sayın Genel Müdürlerimize nezaketleri ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

yalova-ankara-belediye-baskan-ziyaretler6yalova-ankara-belediye-baskan-ziyaretler5yalova-ankara-belediye-baskan-ziyaretler4yalova-ankara-belediye-baskan-ziyaretler2yalova-ankara-belediye-baskan-ziyaretler3yalova-ankara-belediye-baskan-ziyaretler