Ak Parti’de uzun yıllar yöneticilik yapan ve Milletvekili aday adayı olan siyasetçi, eğitimci Oktay Çolak partisinden istifa etti ve İyi Parti Yalova İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle İyi Parti’ye geçerek rozetini taktı. Çolak ile birlikte 350 kişi daha İyi Parti’ye üye oldu. İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı bünyesinde düzenlenen toplu üye geçiş programı öncesinde açılış konuşmasını yapan İyi Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir, “Bugün çok önemli bir gün, alkış sesleri merdivenlerden geliyor. Apartmanın giriş kapısına kadar insanlar var. Bu birlikteliğin mesajıdır, daha büyük olacağız, daha çok kitlelere hitap edeceğiz. Bugün salonlara sığmadık, 14 Mayıs’ta da sandıklara sığmayacağız. Bu ortamın oluşmasını sağlayan bizim teşkilat yapımız, bunun en önemli organlarından birisi de Merkez İlçe Teşkilatımızdır. Teşkilat başkanımız sanırım Türkiye’nin en genç başkanıdır. Biz dinamizm istiyoruz, hareket istiyoruz partimizde ve bunun da fotoğrafını görüyoruz sizlerde” dedi.

‘Siyasi Rehine Olmayı Kabul Etmeyen Kadın Ve Erkekler Bu Vebalin Altında Kalmayacak’ ‘Siyasi Rehine Olmayı Kabul Etmeyen Kadın Ve Erkekler Bu Vebalin Altında Kalmayacak’

Çolak, ‘Ben değil, biz olgusuna değer verdim’

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Müberra Çakır ile İYİ Parti GİK Üyesi Hasan Topbaş’ın da katılım sağladığı rozet takma töreninde İyi Parti’ye geçen siyasetçi, eğitimci Oktay Çolak ise şunları söyledi, “İyi Parti ailesine katılmaktan, sizlerle birlikte olmaktan ve aranıza katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bugüne kadar gerek iş hayatımda gerek sosyal yaşantım da gerekse siyasi hayatımda ben değil, biz olgusuna sürekli değer verdim ve de buna devam edeceğim. Bu bağlamda bugün bana inanan ve güvenen başta ailem ve tüm dostlarım ile birlikte İyi Parti ailesine katılmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar emek veren çok değerli büyüklerimiz, ilçe başkanlarımız, il yöneticilerimiz var aramızda. Armutlu’dan Altınova’ya gerek mahalle, gerek köy, gerek ilçe ve gerekse ilçe teşkilatına emek veren tüm yöneticilerime öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki siyasi hayatımda İyi Partimizin yetkin kadrolarıyla birlikte genel başkanımızın rehberliğinde bir nefes olacağıma, teşkilatımla ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Böylesine kalabalık ve sıcak ortamda şu an şunu hissediyorum. Değerli basın mensuplarımızın aklından birçok soru geçiyor farkındayım. Bu kalabalığın ve basın mensuplarımızın vaktini almamak adına sizlerin sorularınızın cevaplarını ve nedenlerini 6 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 18:30’da Altan Kültür Merkezinde yaşadığımız şehre borcumuz var diyerek düzenleyeceğim yemekli toplantıda uzun uzun açıklayacağım. Bu sebeple tüm İyi Parti ailemiz başta olmak üzere kıymetli hemşehrilerimizi düzenleyeceğim yemekte aramızda görmekten mutluluk duyacağım. İyi ve cesurlar hareketinin ülkemizde ve Yalova’mız da her geçen gün daha da güçleneceğine tüm kalbimle inanıyorum. Gece gündüz demeden tüm teşkilatımız ile birlikte daha çok çalışacağız. Çünkü yaşadığımız şehre borcumuz var” şeklinde konuştu. Rozet takma töreninde İyi Parti’ye geçen siyasetçi, eğitimci Oktay Çolak konuşmasının ardından 350 yeni üyenin evraklarının bulunduğu dosyayı İyi Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir’e takdim etti. Ardından İYİ Parti GİK Üyesi Hasan Topbaş, İyi Partiye geçen eğitimci, siyasetçi Oktay Çolak’a parti rozetini takarken, Çolak’ın eşine parti rozetini İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Müberra Çakır takdim etti.