Klinik Psikolog İmge Emine Koçak; Psikoloji Biliminin Kökeni Yunan Felsefesine Dayanıyor Klinik Psikolog İmge Emine Koçak; Psikoloji Biliminin Kökeni Yunan Felsefesine Dayanıyor

Yalova Gazetesi’nin Ağız ve Diş Sağlığı köşesi siz değerli takipçilerimiz ile buluşmaya devam ediyor. Daha önce merak edilen konularda Yalova Gazetesi’ne bilgilendirmede bulunan  Mars Diş Polikliniğinde Diş Hekimliği yapan Emrecan Okumuş, bu kez “Gülüş Tasarımı” hakkında çokça sorulan soruları yanıtladı.
“Zikonyumlar ve Emax dişler popüler”
Diş Hekimi okumuş, “En çok merak edilen konulardan biri de Gülüş Tasarımı… Hastalarımızın bize çok fazla sorduğu sorulardan biri. Çünkü son zamanlarda popüler olan bir konu ve farklı farklı tedaviler, materyaller ortaya çıkmakta. Öncelikle hekiminizin değerlendirmesi ve sizin istediklerinizi anlayabilmesi bu konuda çok önemli. Kaç dişe yapılacağı, formları, şekilleri, renkleri gülüş tasarımıyla değiştirebilmekteyiz. Burada bütünlüğü sağlayıcı bir şekilde müdahalelerde bulunmak ve aynı zamanda fonksiyonu korumakta çok önemli. Sadece amacımız görüntü olmadığı için aynı zamanda hastamızın mutlu bir şekilde gülerken bu dişlerini uzun bir süre ve sağlık bir şekilde kullanabilmesi, fırçalayabilmesi, temizleyebilmesi, dişin bütünlüğünün ve sağlığının korunabilmesi bizim için daha önemlidir. Bunları kombine şekilde size anlatacak, uygulayabilecek bir klinikte bu tedaviyi olmanız önemlidir. Materyal olarak son dönemde zirkonyumlar, emax dişler popüler durumda. Yine burada dişinizin pozisyonu, renk farklılıkları, daha önceden yapılmış işlemler, dolgular ve dolguların büyüklüğü buna göre size hekim tarafından size anlatılarak karar verilebilir” ifadelerini kullandı.
Kameraman/Göktuğ Doğukan Yüksel
Konuşmacı/Emrecan Okumuş