Altay; “THK Üniversitesi şehit çocuklarına ücretsiz eğitim olanağı sağlıyor”

Türk Hava Kurumu Yalova Şube Başkanı Turgay Altay, 2011 yılında kurulan dünyanın 37. ve Türkiye’nin ilk Havacılık ve Uzay Üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin terör şehidi gazi ve şehit çocuklarına ücretsiz eğitim olanağı sağladığını söyledi.

Altay; “THK Üniversitesi şehit çocuklarına ücretsiz eğitim olanağı sağlıyor”
 Türk Hava Kurumu’nun 16 Şubat 1925’te Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” prensibiyle kurulduğunun altını çizen Yalova şube başkanı Altay; Türk Hava Kurumu’nun kurulduğu günden bu yana yüklendiği havacılığı geliştirme, tanıtma ve sevdirme misyonunun kurulan üniversiteyle birlikte eğitim alanında da sürdüğünü söyledi. Yalova Şube Başkanı Altay;  “Türk Hava Kurumu Üniversitesi tarafından alınan prensip kararı doğrultusunda terör şehitleri ve gazilerimizin çocuklarına gerekli şartları taşıdıkları takdirde THK Üniversitesi bünyesinde ücretsiz eğitim olanağı sağlanıyor. Hava Ulaştırma, Havacılık ve Uzay Bilimleri, İşletme ve Mühendislik Fakültelerinde; Uçak Mühendisliği'nden Uzay Mühendisliğine kadar birçok bölümde faaliyet gösteren üniversitemizde artık geleceğimizin havacıları yetiştiriliyor" diyerek bilgilendirmede bulundu.

87 yıldır Türkiye’nin havacılığına sayısız katkılar sağlayan Türk Hava Kurumu’nun yıllardır verdiği havacılık eğitimlerini kurduğu üniversiteyle akademik bir seviyeye taşıdığını belirten THK Yalova Şube Başkanı Turgay Altay, Ankara’da kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin her bölüm için ilk on bine giren Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu terör şehidi ve gazi çocuklarına gerekli belgelerin sağlanması koşuluyla yüzde yüz eğitim  bursu sağladığını söyledi.

Türk Hava Kurumu’nun devlet bütçesinden herhangi bir yardım almadan halkın verdiği kurban derisi, fitre ve zekat bağışları ile faaliyetlerini sürdürdüğüne dikkat çeken THK Yalova Şube Başkanı Turgay Altay; düzenlenen havacılık kurslarının Türk Gençlerine hizmet vermeye devam ettiğini kaydetti.

YORUM EKLE

banner137

banner138