“Bugün Ülkemizi Saran Karanlığı Laik, Bilimsel Ve Çağdaş Eğitim İle Mutlaka Yeneceğiz” “Bugün Ülkemizi Saran Karanlığı Laik, Bilimsel Ve Çağdaş Eğitim İle Mutlaka Yeneceğiz”

Eski Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, Gelecek Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Kürşat Emre Çandır’ın ‘herkes mal varlığını açıklasın’ çağrısına kayıtsız kalmadı. Kamuoyuyla mal varlığını paylaşan Koçal, “Dikkat edilirse mal varlığımın hiçbiri siyasete girdiğim 1999 yılından sonra edinilmemiştir” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Koçal, “Bu paylaşımımın gerekçesi, seçimlere birkaç gün kala Yalova belediye başkanlığına aday olan Kürşat Emre Çandır'ın herkesin mal varlığını açıklamasını talep etmesi ve yaptığım yoruma istinaden görev yapmış olanların da açıklamasını doğru olacağını ifade etmesidir. Bu resmi mal beyanını görevi bıraktıktan iki yıl sonra yani 2016'da yapmıştım. Geçen sekiz yıl içinde ilave varlık edinmedim. Tam aksi dokuz adet gözüken varlığımın üçünü de sattım. Dikkat edilirse mal varlığımın hiçbiri siyasete girdiğim 1999 yılından sonra edinilmemiştir. Saygılarımla” iafdelerini kullandı.

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

Yalova Eski Belediye Baskan Yakup Bilgin Kocal Mal Varlik Aciklama (2)

Editör: Arda Yavuz