Yalova Gazetesi, Yalova’daki mağdurların sesi olmaya devam ediyor. 10 Ekim Salı günü saat 11 sularında, Dere Mahallesi Gül Sokak Türker Apartmanı’nda kaldığı evde uyudukları sırada Ahmet Erik ve ailesi büyük bir şok yaşadı. Çocuk odasında çıkan yangını söndürmeye çalışan Ahmet Erik ve eşi yangına müdahale etse de başarı olamadı. Komşuların yetkililere haber vermesinin ardından bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri yangını kısa sürede müdahale ederek kontrol altına aldı. Olayda can kaybı yaşanmazken, maddi hasar meydana geldi.
“Daha yeni taşınmıştık”
Yalova Gazetesi, yangın çıkan eve giderek ev sahibi Ahmet Erik ile görüşme gerçekleştirdi. Erik, “Yangın saat 11’de hepimiz uyuyorken çocuk odasında çıktı. Babamın KOAH’I var ve nefes darlığı nedeniyle oksijen sağlaması için çocuk odasında vantilatörü var. Onun fişten çıkartmayı unutuyoruz. Ben hanımın ile yatak odasındayım. Bir kalkıyoruz yangın var. Yangına müdahale ettik, hanımın biraz kirpikleri yandı. Yangın çoğalınca çoluğumu, çocuğumu kurtarmak için hemen kendimizi dışarıya attık. Şükürler olsun can kaybımız yok ama maddi durumumuz… Görüyorsunuz her taraf kül. Şuan da Roman mahallesinde babamın evindeyiz. Bu ev rahmetli annemindi ve daha yeni taşınmıştık” ifadelerini kullandı. Aktif olarak müzisyenlik yaptığını belirten Erik, “Çiftlikköy Belediyesi Düğün Salonu’nda düğünler oldukça çalışıyorum. Eşim çalışmıyor, 4 tane çocuk var. Babamda zaten KOAH var. Hanede tek ben çalışıyorum. Benimle birlikte 7 tane boğaza bakıyorum” dedi.

Merve Varol Nasıl Oldun Özel’de Merve Varol Nasıl Oldun Özel’de

Özel Haber
Muhabir/Göktuğ Doğukan Yüksel
Kameraman/Duygu Saral

yalova-dere-mahalle-roman-yangin6yalova-dere-mahalle-roman-yangin5yalova-dere-mahalle-roman-yangin4yalova-dere-mahalle-roman-yangin3yalova-dere-mahalle-roman-yangin2