Ulukaya, “Bu yıl yeni binamıza geçeceğiz”

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya, geçtiğimiz yıl temeli atılan yeni il müdürlüğü binasına 2013 içinde geçeceklerini söyledi.

Ulukaya, “Bu yıl yeni binamıza geçeceğiz”
Ulukaya, 70 civarında personeli bulunan müdürlüğün yeni binada daha verimli hizmet sunacağını belirtti. Ulukaya, gazetecilerin ‘akıllı bina mı’ sorusuna ise, “Akıllı bina dediğimiz, kendi enerjisini üretebilen, kendi suyunu arıtabilen bir bina. Öyle olsaydı iyi de olurdu, örnek olurdu” diye yanıt verdi.

“Akıllı bina olsaydı, örnek olurdu”

Ulukaya, “Bina ile ilgili tadilatlar yaptık. Çünkü bina yapılırken Bayındırlık Bakanlığı idik. Sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak değişti. Bu nedenle binada büyüme ihtiyacımız arttı. Bu yılın sonuna kadar taşınacağız. Bu, akıllı bina değil. Zira akıllı binalar kendi enerjisini üretebilen, kendi suyunu üretebilen bir bina. Eğer öyle olsaydı örnek olurdu. Ama ihale aşaması daha önce olduğu için çok müdahale edemedik. Çünkü ihalelerde %10 sınırı var. ilave yaptırabileceğiniz iş miktarı işin %10’u ile sınırlı. Bunu kullandık. Çünkü Çevre Şehircilik’ten 9 tane daha personel gelince bu ihtiyaç kapsamında ek değişiklikler yapıldı. Şu an 70 civarında personelimiz var” diye bilgi verdi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138