35 Bin Makaron Ele Geçirildi 35 Bin Makaron Ele Geçirildi

Yalova İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce suçun önlenmesi, suça karışan şahısların tespiti ve suç eşyalarının ele geçirilmesine yönelik yapılan sabit uygulamalar ve önleyici devriye faaliyetleri neticesinde;
26 Mart Salı günü Armutlu İlçe Emniyet Amirliğimiz görevlilerince Köyiçi mevkiinde kavga olayına müdahale edildiği esnada olay yerinde bulunan Y.P isimli şahıstan üzerinde herhangi bir ibare bulunmayan tabanca ve bu tabancaya ait 6 adet fişek ele geçirildi.
27 Mart Çarşamba günü Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 77*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan A.E. isimli şahıstan 1 adet Sarsılmaz marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 12 adet fişek ele geçirildi.
29 Mart Cuma günü Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 77*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan H.B. isimli şahıstan 1 adet Beretta marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 6 adet fişek ele geçirildi.
31 Mart Pazar gün Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince devriye görevi ifa edildiği esnada durumundan şüphelenilerek durdurulan T.Ç.D. isimli şahsın yapılan kontrollerinde 1 adet Browning marka tabanca ve bu tabancaya ait 13 adet fişek ele geçirildi.
1 Nisan Pazartesi günü Asayiş Şube Müdürlüğü Motosikletli Polis Timleri görevlilerimizce durumundan şüphelenilerek durdurulan 34*** plaka sayılı araç içerisinde bulunan B.M. isimli şahıstan 1 adet Beretta marka ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 4 adet fişek ele geçirildi.
3 Nisan Çarşamba günü  Asayiş Şube Müdürlüğüz görevlilerince yapılan çalışmalar sonucunda M.A.S isimli şahıstan 1 adet Blow marka ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 
3 Nisan Çarşamba günü Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan çalışmalarda Genel Güvenliğin Kasten tehlikeye Sokulması olayına karıştığı tespit edilen M.S.A.A.K isimli şahsın ikametinde yapılan aramada 1 adet üzerinde Zoraki ibaresi bulunan kurusıkı tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet fişek ele geçirildi. 
Şüpheli şahıslar hakkında gerekli adli ve idari işlemler başlatıldı.
Konuya ilişkin Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, “Yalova İl Emniyet Müdürlüğü olarak toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, meydana gelebilecek yaralanmalar ve maddi zararların önlenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” açıklamasını yaptı. 

Yalova Armutlu Ciftlikkoy Il Emniyet Ilce Silah Operasyon (7)Yalova Armutlu Ciftlikkoy Il Emniyet Ilce Silah Operasyon (6)Yalova Armutlu Ciftlikkoy Il Emniyet Ilce Silah Operasyon (4)Yalova Armutlu Ciftlikkoy Il Emniyet Ilce Silah Operasyon (5)Yalova Armutlu Ciftlikkoy Il Emniyet Ilce Silah Operasyon (2)

Editör: Arda Yavuz