Başkan Güzel; Cumhuriyet Değerlerini Korumaya Devam Edeceğiz Başkan Güzel; Cumhuriyet Değerlerini Korumaya Devam Edeceğiz

AKP’nin seçim otobüsünde Mehmet Gürel’e şaka yollu göndermesiyle, siyasi gündeme oturan Mustafa Tutuk, uzun süre akıllardan silinmeyecek gibi. Mustafa Tutuk, vatandaş tarafından ‘Seçilmiş Başkan’ olmayı beklerken, başkanlık koltuğunu Mehmet Gürel’e kaptırdı. Mustafa Tutuk, ‘meclis kararıyla seçilmiş başkan’ olarak kamuoyunda adından söz ettiren, seçimleri alacağını düşüncesi kulisleri meşgul eden, lakin resmi olmayan sonuçlara göre Mehmet Gürel’in  27 bin 122  aldığı oy ile, oturduğu başkanlık koltuğunu kaptırdı. 
Mehmet Gürel’in Yalova Belediyesi Başkanlık mazbatasını ne zaman alacağı merak konusu iken, Mustafa Tutuk bu video ile akıllarda kaldı. Vefa Salman’ın hakkında başlatılan soruşturma yüzünden görevden alındığı zaman, yerine vekil başkan olarak seçilen Mustafa Tutuk, Vefa Salman’ın milletvekilliği için görevden istifa etmeseydi koltuğu bu sefer Vefa Salman’a geri devredecekti. Lakin Vefa Salman Milletvekilliği seçimlerinde aday adaylık başvurusu için görevinden resmen istifa etmiş ve Mustafa Tutuk Vekil Belediye Başkanlığından, Belediye Başkanlığına terfi etmişti. Mustafa Tutuk seçim çalışmaları sırasında, seçim otobüsünden yankılanan bu göndermesinde CHP’nin Yalova Belediyesi Adayı Mehmet Gürel’e “Mehmet Gürel, bu sefer olmadı bir dahakine inşallah” diyerek espirili bir dil kullanmış, vatandaşın kamerasına yansıyan görüntüde ise bu anonsu yaptıktan sonra seçim otobüsünden indiği gözlemlenmişti. 
Haber : Duygu Saral 

Editör: Arda Yavuz