Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri denetim ekipleri de diğer illerle eşzamanlı olarak Yalova genelindeki karaya çıkış noktaları, perakende satış yerleri, balık halleri, soğuk hava depoları ve balıkçı gemilerine yönelik denetlemelere başladılar.

Denetlemeler sayesinde deniz ve iç sularda bulunan su ürünlerinin korunup geliştirilmesi yoluyla ülke ekonomisine katkı sunulurken, hayvansal gıda ihtiyacı karşılanıyor ve biyoçeşitliliğin devamı sağlanıyor..

Su ürünleri denetim ekipleri tarafından sucul zenginliklerin bilimsel, çevresel, ekonomik ve sosyal hususlar göz önüne alınarak sürdürülebilir olarak işletilmesi ve yasa dışı su ürünleri avcılığının engellenmesi amacıyla zaman mefhumu gözetmeden yıl boyu aralıksız rutin denetimler yapılırken, kuralsız ve küçük boyda balık avcılığının ve satışının önlenmesi için çapraz ve rutin denetimler de gerçekleştiriliyor.

İDO İndirim Uygulaması Başladı İDO İndirim Uygulaması Başladı

29 Eylül Cuma günü gece yarısına kadar sürecek denetimlerde yasa dışı su ürünleri avcılığına ve satışına ilişkin şikâyetler de anlık olarak değerlendirilecek. Balıkçılığın sürdürülebilirliği kapsamında rutin denetimler ise av sezonu boyunca  devam edecek.

avcilik-yasa-urun-yalova-haber-su (5)avcilik-yasa-urun-yalova-haber-su (3)avcilik-yasa-urun-yalova-haber-su (1)