Müdür Akmeşe, Memur-Sen Yetkililerini Ağırladı Müdür Akmeşe, Memur-Sen Yetkililerini Ağırladı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk dönemi 19 Ocak 2024 tarihi itibariyle son buldu. Öğrenciler 2 haftalık bir dinlenmenin ardından 5 Şubat Pazartesi günü tekrar ders başı yapacak. İlk dönemin tamamlanmasının ardından Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, hem öğrencileri hem de öğretmenleri ilgilendiren bir mesaj paylaştı.

Akmeşe açıklamasında, “Yalova eğitim camiası olarak 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini hep birlikte başarılı şekilde tamamladık. 11 Eylülde birlikte çıktığımız ve azmimizin hiç azalmadığı eğitim yolculuğuna şimdi kısa bir mola veriyoruz. El ele vererek geçirdiğimiz bu dört aylık süreçte yine birçok başarıya imza attık. Cumhuriyetimizin 100. yılında, dönemin başında hayata geçirdiğimiz Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) ile okullarımızda kaliteyi ve sürdürülebilirliği arttırmayı hedefledik. Okullarımız da YEGES'i benimseyerek çok güzel çalışmalara imza attı.

Bizler bir insanın hayatına küçük yaşlarda dokunarak geleceğini şekillendirmede önemli rol oynayan unsurlardan biriyiz. Bu nedenle her geçen gün bilgi ve becerilerinin artması, öğrendiklerinin hayata taşınması için güzel çocuklarımıza ve gençlerimize rehberlik edecek olanlarız.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler bizim en değerli varlıklarımızsınız. Sizlerin önünü aydınlatan bir fener olabilmek için her daim çabalıyoruz. Önünüzdeki engelleri aşmanızda destek olabilmek için hep çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.

Çalışmalarınızın ödülü olan karnelerinizi aldınız. Aranızda ilk kez karne heyecanı yaşayan küçük kardeşleriniz de var. Sizlerden isteğimiz, tatilde derslerinizden uzak kalmadan bolca dinlenmeniz ve vaktinizi kitap okuyarak geçirmenizdir. Tatilden dönüşünüzde yine birlikte olmak dileğiyle her birinizi gözlerinizden öpüyor, iyi tatiller diliyorum.

Kıymetli velilerimiz,

Evlatlarınızı emanet ettiğiniz bizler onları kendi çocuklarımızdan ayırmadan her birinin ayrı ayrı özel olduğu bilinciyle ilgilendik. Bu yolculuğun ilk döneminde bizlerin yanında olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Sizlerden isteğimiz, karnedeki notları bir başarı ölçüsü olarak görmeyiniz. Onlarla tatilde keyifli zaman geçirmeye odaklanın. Sözle değil gözle kendilerine örnek olun. Birlikte okumalar yapın ve sohbeti asla bırakmayın. Hepinize evlatlarınızla birlikte mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Değerli meslektaşlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde geleceği emanet ettiği gençleri eğiten bizler her bir öğrenciyle tek tek ilgilenip onlardaki gizli cevheri ortaya çıkarmalı ve farklılıklarıyla zenginleşebilmeliyiz. İşte onlardaki cevheri çıkaran sanatçılar sizlersiniz.

Sizlere sıkı bir çalışma ile geçirdiğimiz birinci dönemde göstermiş olduğunuz büyük çabalarınızdan dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı bir tatil dönemi diliyorum.

İkinci eğitim dönemine heyecanla başlamak temennisiyle sevgilerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Editör: Arda Yavuz